Intel představil novinky z oblasti mobilních zařízení

V rámci letošního veletrhu Computex 2009 sdělil Sean Maloney návštěvníkům, že se společnost Intel nadále hodlá angažovat v inovativním přístupu v oblasti informatiky. Maloney, výkonný viceprezident a vedoucí divize Sales and Marketing Group společnosti Intel, během úvodní řeči předvedl Pine Trail. Jde o novou generaci platformy pro netbooky a nettopy s procesory Intel Atom. Pogratuloval také Tchaj-wanu k dodání více než 1 miliardy základních desek Intel.

Intel představil novinky z oblasti mobilních zařízení


Mooly Eden, viceprezident a generální ředitel divize Mobile Platforms Group, představil nejnovější notebooky Intel včetně ultratenkých systémů. Tyto nízkonapěťové notebooky jsou tenčí než 2,5 cm, váží méně než 1,5 kg a obsahují bezdrátové technologie typu Intel My WiFi nebo WiMAX. Svůj čas na pódiu Eden završil oslavou ročních narozenin procesoru Intel Atom.

Procesor Intel Atom slaví první narozeniny

Procesor Intel Atom byl uveden na loňském veletrhu Computex 2008. Během 12 měsíců Atom získal na popularitě, a to nejen u zákazníků. Procesor Intel Atom obsahuje více než 75 zařízení a dohromady se těchto přístrojů celosvětově prodaly již desítky milionů. Procesor Intel Atom získal bezpočet ocenění za svou kompaktnost i technologickou vyspělost.

Intel Pine Trail je platformou Atom příští generace

Pine Trail by měl jít do produkce ve 4. čtvrtletí letošního roku. Oproti dnešním třem čipům bude architektura Pine Trail dvoučipová. Procesorové a grafické jádro budou tedy integrovány na jediném čipu. Zlepší se odvod tepla, spotřeba elektrické energie a výkon. Notebooky s těmito procesory budou tenčí a vydrží déle při provozu na baterii.

Nové ultratenké systémy

Maloney a Eden představili nový ULV (ultra-low voltage) procesor Intel a cenově příznivou čipovou sadu (Mobile Intel GS40 Express). Nedávno byl uveden také ULV procesor Intel Core 2 Duo, založený na procesorové technologii Intel Centrino 2, a procesor Intel Core 2 Solo, založený na procesorové technologii Intel Centrino. Tyto čipy umožní vytvoření řady nových, velmi tenkých notebooků pro spotřebitele, které se budou vyznačovat dlouhou životností baterie a příznivými cenami.

„Lynnfield" a čipová sada P55

Jde o novou platformu postavenou na mikroarchitektuře Nehalem. Její výroba je plánována na druhou polovinu letošního roku. Čipová sada P55 bude první čipovou sadou řady 5 s podporou čipu Lynnfield a bude integrována v jediném čipu. Očekává se více než 40% zlepšení výkonu.

Komentáře