Intel představil platformu pro ultratenké notebooky

Na veletrhu Computex představila společnost Intel čtyři nové procesory včetně nízkonapěťových verzí a cenově dostupné čipové sady. Díky novým procesorům Intel ULV (ultra-low voltage) vzniknou nové ultratenké přenosné počítače, jejichž váha se bude pohybovat od 1 do 2,5 kg a cena nebude vyšší než u běžných notebooků. Tyto procesory mají nižší energetickou spotřebu a umožňují tak větší výdrž na baterii.

Intel představil platformu pro ultratenké notebooky


Intel také odhalil novou čipovou sadu Mobile Intel GS40 Express Chipset pro nové ultratenké notebooky. Ta umožňuje zprostředkovat funkce, jimiž disponují dnešní notebooky - přehrávání ve vysokém rozlišení (HD), podporu operačního systému Windows Vista Premium a nativní podporu integrovaného rozhraní HDMI.

Procesory z kategorie SV (standard voltage), například Intel Core 2 Duo, se na Computexu představily v rychlostech až do 3,06 GHz. Nabízejí přelomový výkon a vlastnosti, které využijí náročnější uživatelé a spotřebitelé. To se projeví hlavně při spouštění většího počtu náročných aplikací a také u aplikací optimalizovaných právě pro vícejádrové procesory.

Z bezdrátových technologií mohou zákazníci využít například Intel My WiFi. Technologie My WiFi mění laptop v osobní Wi-Fi síť, v jejímž rámci se lze přímo připojit až k osmi certifikovaným WiFi zařízením, tisknout, sdílet či streamovat informace nebo bezdrátově synchronizovat různé přístroje.

Ultratenké notebooky založené na ULV procesorech společnosti Intel nabízejí v ČR například MSI, ACER, ASUS nebo lokální výrobce 100MEGA. V dohledné době plánují uvedení ultratenkých notebooků i další firmy.

Komentáře