Kaktus Software vyvinul aplikaci pro zobrazení polohy mobilního telefonu

Společnost Kaktus Software oznámila dokončení a spuštění webové aplikace PhoneOnMap, která umožňuje zobrazovat polohu a pohyb mobilního telefonu s vestavěným GPS na mapě.

Kaktus Software vyvinul aplikaci pro zobrazení polohy mobilního telefonu


Aplikace PhoneOnMap poskytuje zajímavé výhody jak soukromým osobám, tak komerčním společnostem, přičemž její využívání je bezplatné. Uživatelem aplikace se může stát kdokoliv, kdo má mobilní telefon s integrovaným GPS zařízením, aktivovaný mobilní datový tarif a kdo se zaregistruje na webovém portálu PhoneOnMap. Poté stačí nainstalovat aplikaci do mobilního telefonu a služba je okamžitě funkční. Aplikace funguje v mobilních telefonech s integrovaným GPS a operačním systémem Symbian nebo Windows Mobile.

Možnosti využití aplikace jsou velmi široké. Například rodičům může poskytnout informaci o tom, zda se jejich dítě dostalo bezpečně z domova do školy a zpět. Stejným způsobem je možné zjistit informaci o poloze někoho z rodiny či přátel, kdo odjel na dovolenou či na víkend do neobydlené oblasti. Společnosti zejména z oblasti spedice, taxislužby a dalších služeb mohou nyní mít okamžitý přehled o pohybu zaměstnanců v terénu. Anebo mít informace pro případ, že je potřeba někomu prokázat, kde se určitý člověk nacházel kupříkladu před týdnem v určitou dobu. Vzhledem k použité technologii není systém omezen teritoriálně a je možné jej používat v rámci celého světa.

Aplikaci PhoneOnMap lze v současné chvíli využívat na více než 70 různých typech mobilních telefonů dostupných v ČR - jejich aktuální seznam je uveden na webových stránkách, přičemž tento seznam se neustále rozšiřuje. Aplikaci lze na mobilním zařízení ovládat velmi jednoduše s možností nastavení různých režimů s ohledem na potřebnou dostupnost či výdrž baterie.

Více informací lze nalézt na www.phoneonmap.cz

Komentáře