Karel Taschner ředitelem komunikace HP

Společnost Hewlett-Packard oznamuje jmenování Karla Taschnera (36) novým ředitelem komunikace HP pro Českou a Slovenskou republiku s platností od 1. února 2009.

Karel Taschner ředitelem komunikace HP


Pozice ředitele komunikace byla nově vytvořena na základě rozhodnutí evropského vedení HP o společném přístupu k českému a slovenskému trhu. HP vzhledem k jejich podobnosti uplatňuje shodný strategický model na obou trzích, a tímto krokem chce sjednotit korporátní i produktovou komunikaci v obou zemích. Hlavním cílem Karla Taschnera v nové pozici je využít lokální zkušenosti v rámci evropského týmu a pokračovat ve zlepšování komunikace společnosti HP v Čechách a na Slovensku.

Ze své dosavadní pozice manažera marketingové komunikace českého zastoupení společnosti Hewlett-Packard přechází Karel Taschner do evropského expertního centra PR a AR divize Technology Solution Group. Toto expertní centrum zajišťuje v regionu EMEA (Evropa, Blízký východ a Afrika) veškerou komunikaci pro média a analytiky. Přímou nadřízenou Karla Taschnera je Daniele Mason, ředitelka pan-evropského PR týmu.

Karel Taschner přešel do společnosti Hewlett-Packard s.r.o. v roce 2006 z ČESKÉHO TELECOMU, a.s. (dnes Telefónica O2), kde zastával pozici výkonného ředitele vnitřní a vnější komunikace.

Karel Taschner má s komunikací bohaté zkušenosti, které získal především během svého působení v české pobočce nadnárodního vydavatelství IDG, kde pracoval deset let. V IDG zastával funkci šéfredaktora týdeníku Computerworld a měsíčníku Business World. Státní zkoušky z oboru matematika a informatika absolvoval v roce 1995 na Technické univerzitě v Liberci

Karel Taschner je ženatý a má dva syny. K jeho zálibám patří cestování a rekreační sporty, mezi kterými převládá zejména lyžování a jachting.

Komentáře