Keramické zlato – dříve sen, dnes realita

Kyocera vyvinula nový high-tech keramický materiál v barvě zlata.

Keramické zlato – dříve sen, dnes realita


High -tech keramika a její použití v oblasti kuchyňských potřeb jako jsou nože, škrabky či struhadla již našla své příznivce, kteří nedají dopustit na její vynikající vlastnosti jako je tvrdost, ostrost či zachování potřebných vitamínů v krájené stravě. Nyní přichází japonská společnost Kyocera s takřka revoluční novinkou - vyvinula nový keramický materiál, jehož zbarvení je téměř k nerozeznání od pravého 18karátového zlata. Kyocera se vývoji a výzkumu oblasti high-tech keramiky věnuje již více než padesát let a nové keramické zlato je dalším přírůstkem do rodiny materiálů s unikátními vlastnostmi a širokou škálou použití.

Nové keramické zlato rozšíří portfolio barvené keramiky, která se používá především jako dekorativní materiál pro hodinky, šperky, mobilní telefony a další luxusní doplňky. Jde o materiál, který je až desetkrát tvrdší než zlato, takže je daleko odolnější vůči poškrábání a uchovává si svůj krásný vzhled a povrch delší dobu. Je rovněž velmi lehký - jeho měrná váha je oproti 18karátovému zlatu méně než třetinová. Každého zcela jistě překvapí i nízká cena tohoto materiálu, který je zhruba o 80 % levnější než 18karátové zlato.

Keramické produkty Kyocera jsou vyrobeny z pokročilých high-tech keramických materiálů, jako je oxid hlinitý a oxid zirkoničitý. Právě oxid zirkoničitý je druhým nejtvrdším materiálem na světě, je chemicky inertní a neopotřebovává se. Jeho tvrdost odpovídá 8,2 mohsům na Mohsově stupnici tvrdosti (ocel má 5-6 a diamant 10).

Komentáře