Krátí se organizátorům Cebitu rozpočet?

Deutsche Messe příští rok plánuje oříznout veletrh Cebit. Událost tak bude trvat jen pět, namísto současných šesti dnů.

Krátí se organizátorům Cebitu rozpočet?


Cebit 2010 se tedy bude konat od 2. do 6. března a skončí již v sobotu, namísto neděle, jako tomu je letos. Zkrácení je součástí probíhající transformace veletrhu, který dříve trval i déle než týden. V posledních letech ovšem některé společnosti zabývající se spotřební elektronikou upřednostnily berlínský veletrh IFA (původně otevírající brány co dva roky, nyní každoročně), k tomu je třeba připočíst probíhající ekonomickou recesi...

Organizátoři Cebitu se z veletrhu snažili (a snaží) udělat akci zajímavou hlavně pro diváky ze segmentu B2B, a dle jejich slov to funguje. „Firmy na veletrh již neposílají tři lidi z IT oddělení, nyní k nám přijede jeden, ten je však ve své společnosti obyčejně hlavou celého IT," konstatuje mluvčí Deutsche Messe Hartwig von Sass.

Aktuálně uživatelé z oblasti byznysu tvoří okolo 80 % všech návštěvníků veletrhu. Organizátoři by tento podíl rádi ještě zvýšili. K tomu má dopomoci i zkrácení Cebitu 2010, neboť návštěvníci se tak stihnou vrátit do firem právě včas na začátek dalšího obchodního týdne.

Komentáře