Lenovo představilo výkonnější pracovní stanice ThinkStation

Společnost Lenovo uvádí na trh dvě nové pracovní stanice ThinkStation S20 a D20 určené zejména pro pracovníky z oblastí, jako je CAD projektování, tvorba digitálního obsahu nebo z ropného a plynárenského průmyslu.

Lenovo představilo výkonnější pracovní stanice ThinkStation


Nové pracovní stanice Lenovo je možnénakonfigurovat jako soukromé superpočítače. Pracovní stanice jsou navíc osazeny platformou NVIDIA Tesla C1060 GPU s 240 stream procesory.

Vedle vysokého výkonu a podstatně tiššího provozu (oproti předchozím pracovním stanicím Lenovo) jsou tyto nové modely vybaveny dalšími kvalitními technologiemi:

  • Spektrum nejnovějších procesorů Intel Xeon řady 5500 a W3500 nabízí vyšší efektivitu i výkon. Dále je možné přikoupit technologii Intel Turbo Boost zlepšující výkon při maximálním výpočetním zatížení.
  • Široký výběr profesionálních grafických karet NVIDIA Quadro anebo možnost přikoupit grafiku ATI FirePro.
  • Pracovní stanice je certifikována předními nezávislými výrobci softwaru jako kompatibilní s nejčastěji používanými aplikacemi.
  • Předinstalovaný operační systém Windows Vista s podporou RedHat Enterprise Linux 5.2.
  • Technologie ThinkVantage, která pomáhá při obnově a migraci dat i s dalšími úkony.

Výpočetní stanice Lenovo se mohou pochlubit nejen vyšším výkonem, ale také důrazem na ochranu životního prostředí. Oba modely jsou vyrobeny z plných 50 procent recyklovaného materiálu. Například v případě ThinkStation D20 pochází téměř 30 procent počítače z materiálu získaného v procesu recyklace od zákazníků - váhově je tento podíl odpovídá 19 PET lahvím. Lenovo pro své nové pracovní stanice rovněž získalo osvědčení Greenguard, které potvrzuje splnění standardů ve více než dvou tisícovkách chemických testů.

Pracovní stanice splňují i kritéria Energy Star 5.0, která vstoupí v platnost v červenci, a některé modely dokonce za své ekologické aspekty získaly nejvyšší hodnocení Gold od Electronic Product Environmental Assessment Tool (EPEAT).

 

Komentáře