Nová generace serverů IBM s procesory Intel

Společnost IBM představila novou generaci serverů System x s procesory Intel Xeon 5500 a software, který umožní zákazníkům snadněji zavádět virtualizované počítačové systémy a podstatně snižovat rostoucí provozní náklady díky vyššímu výkonu, zjednodušené správě a lepšímu využití.

Nová generace serverů IBM s procesory Intel


Konstruktéři IBM se s pomocí nových systémů snažili vypořádat s klíčovými problémy současných datacenter, kde výdaje za energii a správu IT strmě narůstají, zatímco procesory běží naprázdno nebo jsou využity jen částečně. Pro vybudování dynamičtější infrastruktury nabízejí čtyři nové rackové a blade servery IBM x86 jedinečné vlastnosti - například nižší nároky na wattový výkon - které mohou snížit výdaje za energii až o 93 procent. Zároveň se některé modely nových serverů System x mohou pyšnit dvojnásobným výpočetním výkonem a podporou větší kapacity paměti, disků a sběrnic, což usnadní zákazníkům všech velikostí přechod na vysoce efektivní virtualizované počítačové infrastruktury. Blade a rackové servery System x mají vedoucí postavení v tomto odvětví s rozsahem paměťové kapacity od 96 GB až do 1 TB.

Vedle inovací z oblasti hardwaru oznámila IBM nový řídicí software, který doplní Systems Director 6.1 a umožní klientům automaticky spravovat virtuální a fyzické prostředky napříč platformami. Podporovány  jsou servery IBM Power System, System z, datová úložiště i servery x86 jiných výrobců, přičemž tento software může ušetřit až 44 procent nákladů na správu.

Nová generace serverů System x poskytuje vysoký výkon díky nové generaci inteligentních serverových procesorů Intel Xeon řady 5500. Konkrétně jde o dvoupaticový blade IBM BladeCenter HS22, dvoupaticové podnikové servery IBM System x3650 M2 a x3550 M2, a Server IBM System x iDataPlex dx360 M2.

 Společnost IBM zároveň oznámila nové verze nástrojů pro správu klíčových systémů, které doplňují novou generaci x86 systémů a mají napomoci IT manažerům koordinovat složité nároky moderních firem.IBM Systems Director 6.1 poskytuje výkonné nástroje pro správu fyzických i virtuálních prostředků. U serverů se systémem Windows může potenciálně ušetřit až 34,5 procent finančních nákladů, u linuxových x86 serverů je to dokonce 43,8 procenta.

IBM uvádí také modely Express tří systémů konstruované pro středně velké společnosti. Dva rackové servery System x3650 M2 Express a x3550 M2 Express přinášejí dvojnásobný výkon virtualizace a spotřebovávají až o 60 procent méně energie než předchozí generace.

Další informace o nové generaci produktů IBM System x, BladeCenter a iDataPlex, o jejich dostupnosti a podpoře najdete na webu http://www.ibm.com/systems/x/newgeneration.

 

Komentáře