Nové řešení SAP umožňuje vyhledávat ve firemních datech jako na internetu

Společnost SAP představila nový software SAP BusinessObjects Explorer, který poskytuje pracovníkům firem okamžitý přístup k informacím, které potřebují pro správné rozhodování v podnikání.

Nové řešení SAP umožňuje vyhledávat ve firemních datech jako na internetu


Uživatelské rozhraní programu se podobá běžnému internetovému vyhledávači a umožňuje tak snadnou obsluhu i těm, kdo dosud nepoužívali tradiční nástroje „business intelligence" (BI). Nové řešení zlepší orientaci v obrovských objemech firemních dat a poskytne okamžitý pohled na činnost celé organizace a klíčové parametry její výkonnosti. Uživatelům bude k dispozici v průběhu letošního léta.

Nový software SAP nabízí rozhraní s intuitivním vyhledáváním, které umožňuje zadávat klíčová slova v libovolném pořadí a rychle vyhledat nejdůležitější data. Nejsou přitom potřeba zvláštní znalosti nebo absolvování dodatečného školení. Jakmile uživatel vyhledá relevantní informace, může data dále analyzovat a pokračovat v prohledávání specifických oblastí. Řešení tak umožňuje pracovníkům rychleji jednat a lépe se rozhodovat.

Díky novému řešení budou například obchodní ředitelé schopni získávat reporty ukazující nejen čtvrtletní výsledky, ale také oblasti, které skýtají příležitosti pro další zlepšení výkonů. Mohou například získat informace o růstu napříč regiony, o ziskovosti produktových řad nebo o výkonech jednotlivých account manažerů. Mohou tak velmi rychle získávat zpětnou vazbu postavenou na přesných datech a přizpůsobovat podle ní své strategie.

SAP BusinessObjects Explorer také podpoří efektivnost využívání podnikových informačních technologií. Uživatelé dříve předkládali své požadavky na získávání firemních dat (jako například na míru připravovaných reportů) IT oddělením. Nový software poskytuje možnost samoobslužného přístupu k informacím a uvolňuje čas správců a zdroje v IT pro práci na strategičtějších projektech.

Software v sobě kombinuje schopnost intuitivně vyhledávat a prozkoumávat informace, kterou poskytuje portfolio SAP BusinessObjects, a vysoký výkon a škálovatelnost softwaru SAP NetWeaver BW Accelerator, který data indexuje. Partneři společnosti SAP, firmy Intel a Adobe, přispěly svojí technologií k rozvoji softwaru SAP BusinessObjects Explorer. Intel se podílel na přípravě paměťových procesů SAP NetWeaver BW Accelerator a jeho optimalizaci pro procesory Intel Xeon řady 5500. Společnost Adobe poskytla svoji platformu Adobe Flash, aby umožnila firemním vývojářům vytvářet kvalitní aplikace RIA (Rich Internet Applications) určené pro koncové uživatele.

SAP BusinessObjects Explorer, posílená verze pro SAP NetWeaver BW, bude k dispozici během léta 2009. Řešení bude k dispozici také jako součást iniciativy Best-Run Now společnosti SAP. Balíček nazvaný „Explore Your Business at the Speed of Thought" (Orientace ve vlastní firmě rychlostí myšlenky) bude globálně dostupný a bude splňovat potřeby různých oblastí podnikání a průmyslu.

Komentáře