Novým CEO společnosti Sharp Electronics Europe je Hiroshi Sasaoka

Od 1. dubna 2009 je Hiroshi Sasaoka předsedou představenstva a výkonným ředitelem společnosti Sharp Electronics Europe. Na této pozici bude Sasaoka zodpovědný za aktivity továren Sharpu ve Francii, Polsku, Walesu a Španělsku.

Novým CEO společnosti Sharp Electronics Europe je Hiroshi Sasaoka


Jedenapadesátiletý Japonec je ve společnosti od roku 1982. Jako ředitel prodeje byl v minulosti jedním z členů představenstva Sharp Electronics Europe a prezidentem obchodní divize solárních systémů a spotřební elektroniky. Předtím byl generálním ředitelem Sharp Electronics na britských ostrovech.

„Se 32 procenty podílu v roce 2008 na celkových obchodních výsledcích Sharpu v zámoří je Evropa pro naši společnost jedním z nejdůležitějších trhů. Mým cílem je dále rozvíjet a rozšiřovat význam Evropy jako trhu budoucnosti pro Sharp v klíčových oblastech jako jsou LCD televize, solární systémy a kancelářská technika - na tom nyní budeme společně intenzívně pracovat s mými téměř 2600 kolegy v 39 zemích Evropy," říká Hiroshi Sasaoka.

Japonská technologická skupina je na evropském kontinentě zastoupena už přes 40 let a dnes se může pyšnit sítí jedenácti dceřiných společností, čtyřmi továrnami a dvojící výzkumných a vývojových center.

 

Komentáře