Novým prezidentem ČNOPK se stal Radomír Šimek

Včera skončilo funkční období současného prezidenta Česko-německé obchodní a průmyslové komory (ČNOPK) Vladimíra Vurma, který po šesti letech práce v představenstvu a po tříletém působení ve funkci prezidenta ČNOPK předává tento post do rukou nově zvoleného prezidenta Radomíra Šimka, finančně-ekonomického ředitele Siemens.

Novým prezidentem ČNOPK se stal Radomír Šimek


Jsem si plně vědom zodpovědnosti, která plyne z mé nové funkce v čele Česko-německé obchodní a průmyslové komory. Právě v této složité době plné nejistoty je činnost komory, ať se jedná o aktuální informace nebo zprostředkování kontaktu mezi německými podniky zde, obzvlášť důležitá," reaguje na své zvolení Radomír Šimek. Dále uvedl, že se chce věnovat především důležitým tématům jako je zavedení eura v ČR, flexibilnější pracovní právo, reforma vzdělávacího systému a podpora technologií budoucnosti.

Dalšími novými členy představenstva byli zvoleni Matthias Sander ze společnosti Knorr-Bremse Systémy pro užitková vozidla, CR a Radek Primus, Kienbaum und Partner GmbH, organizační složka. Do druhého funkčního období byli znovu zvoleni Hana Pavlištová, Česká informační agentura a Christoph Plein, Allianz pojišťovna, Na členskou schůzi navázala přednáška Jana Švejnara, předsedy institutu CERGE-EI Praha a profesora University of Michigan, na téma „Evropsko-americké spojenectví v době hospodářské krize".

 

Komentáře