Océ představuje program Prémia Class

Společnost Océ oznámila program Océ Prémia Class, navržený pro umožnění „druhého života“ tiskovým systémům. Program Océ Prémia Class byl představen na Národním kongresu pro udržitelný rozvoj v holandském hlavním městě Amsterdamu.

Océ představuje program Prémia Class


Již od sedmdesátých let Océ prokazuje věrnost svému závazku používat recyklované materiály, rebuildovat a aktualizovat svoje tiskové systémy. Pozitivní přijetí na trhu a obecně zvyšující se koncentrace na problematiku ochrany životního prostředí vedlo společnost Océ k rozhodnutí zvýšit povědomí odborné veřejnosti o tomto programu. Nastal čas pojmenovat tyto aktivity u vybraného portfolia produktů: „Océ Prémia Class".

Rebuildování je klíčovým faktorem v celkovém výrobním programu společnosti. Produkty v rámci Océ Prémia Class programu nabízí výrazné úspory pro zákazníky, kteří dostanou stejnou kvalitu, jako u nových produktů, ale za nižší cenu. Océ používá díly a skupiny, které se ve strojích vracejí z trhu a které díky tomu, že byly od počátku navrhovány pro dlouhou,  bezproblémovou životnost, jsou v dobré kondici pro další využití. Jedná se také o zdravou volbu pro životní prostředí, protože je třeba výrazně méně energie, surovin, materiálu, vzniká méně odpadu a rebuildované technologie produkují méně ozónu a mají minimální provozní hlučnost.

Během posledních dvou dekád Océ založilo několik specializovaných výrobních závodů, které rebuildaci provádějí, po celém světě. První byl otevřen ve Venlu v roce 1990 a již v tom roce vrátil na celosvětový trh 3 000 tiskových systémů a cca 130 000 dílů a skupin. Další závody jsou situovány v USA, Německu a v Praze.

Program Océ Prémia Class nabízí široké portfolio produktů od multifunkčních systémů pro koridory, přes produkční tiskové systémy až po velkoformátové tiskárny. V současné době si tak lze vybrat stroje Océ 3165 EVO, Océ VarioPrint 2090/2100/2110, Océ CPS 800/900 a Océ TDS 600.

Každý tiskový systém, vyrobený v rámci programu Océ Prémia Class, se podrobuje přísnému vícebodovému certifikačnímu procesu - na úrovni komponentů i celého systému - vyškolenými odborníky a techniky Océ. Každý systém je individuálně zkontrolován, proměřen, zkalibrován a je ověřena jeho shoda s originálními aktuálními specifikacemi. To vše zaručuje stejnou kvalitu, jako u nově vyráběných produktů Océ.

Komentáře