Pracovní portál představuje první komerční aplikaci pro Facebook v ČR

Internetový pracovní a HR portál Správnýkrok.cz spouští první komerční aplikaci (tzv. widget/applet) pro uživatele sociální sítě Facebook v ČR. Nová služba, propojující účty na Facebooku a portálu Správnýkrok.cz, usnadňuje vytvoření profesního strukturovaného životopisu, a umožňuje také přidat na Správnýkrok.cz přátele z Facebooku.

Pracovní portál představuje první komerční aplikaci pro Facebook v ČR


Díky sociálním sítím dochází ke změně prostředí, ve kterém lidé komunikují a sdílejí vzájemně vědomosti, dojmy a zkušenosti. Facebook patří mezi největší a nejprogresivněji se rozvíjející sociální sítě na světě s nejrychleji rostoucím počtem uživatelů. Celosvětově jej aktivně využívá přes 200 milionů lidí, a každý den přibývá dalšího čtvrt milionu.Pro zajímavost - Facebook.com je pátou nejnavštěvovanější webovou stránku na světě. V Česku jej podle několika odhadů aktivně používá mezi 300 a 400 tisíci uživateli. Právě jim přináší Správnýkrok.cz nové funkce, například:

  • Možnost propojit účet na Facebooku a na portálu Správnýkrok.cz, takže se uživatel nebude muset na Správnýkrok.cz znovu přihlašovat, pokud už je přihlášen na Facebooku.
  • Automatické vytvoření životopisu na Správnýkrok.cz z údajů, které mají uživatelé na Facebooku již vyplněné, takže bude stačit doplnit jen to, co o sobě na Facebooku nechtěli nebo nemohli prozradit.
  • Jednoduché přidání kolegů z Facebooku na portál Správnýkrok.cz - díky tomu budou moci například požádat o profesní doporučení nebo budovat svoje profesní vztahy a vazby.
  • Možnost hodnotit své zaměstnavatele pomocí nálepek a napovědět tak potenciálním zájemcům o práci vdané firmě, jaká firma zpohledu zaměstnance opravdu je (uživatelé portálu Správnýkrok.cz doposud nalepili téměř 15 tisíc hodnocení více než 3 100 firmám).

 

Komentáře