Předseda Intelu Craig Barrett opustí v květnu svou pozici

Společnost Intel oznámila, že Craig Barrett zamýšlí na květnové výroční valné hromadě opustit aktivní řízení společnosti, pozici předsedy a člena správní rady.

Předseda Intelu Craig Barrett opustí v květnu svou pozici


Společnost Intel oznámila, že Craig Barrett zamýšlí na květnové výroční valné hromadě opustit aktivní řízení společnosti, pozici předsedy a člena správní rady.

Barrett nastoupil do společnosti Intel v roce 1974 a prošel mnoha posty včetně pozice CEO, kterou zastával od roku 1998 do roku 2005. V posledních letech se Craig Barrett angažoval v programu Intel World Ahead. Cílem tohoto programu je přinášet informační technologie do rozvíjejících se ekonomik. Aktivně se také zabýval tématy vzdělávání, zdravotní péče či konkurenceschopnosti USA. Craig Barrett je v současné době předsedou instituce U.N. Global Alliance for Information and Communications Technology and Development.

Ve svém prohlášení, které shrnuje 35 let strávených ve společnosti Intel, Barrett uvedl, že si velmi váží možnosti pracovat po boku takových osobností, jako jsou Bob Noyce, Gordon Moore a Andy Grove.

„V roce 1992 se společnost Intel stala světově největším a nejúspěšnějším výrobcem polovodičových součástek a tuto pozici si udržela dodnes,“ prohlásil Barrett. „Jsem velmi hrdý, že jsem se na tom mohl podílet a měl tu čest pracovat s desítkami tisíc našich zaměstnanců, kteří každý den vkládají do své práce talent a schopnosti a činí tak z Intelu jednu z nejvýznamnějších technologických společností na světě. Nepochybuji o tom, že si Intel zachová vedoucí postavení i pod vedením Paula Otelliniho a jeho manažerského týmu.“

„Rád bych Craigovi poděkoval za jeho 35 let neúnavné práce pro Intel,“ řekl Paul Otellini, prezident a CEO společnosti Intel. „Dokázal ze společnosti Intel vytvořit světově nejúspěšnějšího výrobce polovodičových součástí. Vedl ji po dobu sedmi let, během nichž se stala globální hybnou silou vývoje, a v poslední době také coby uznávaný zástupce našeho odvětví obhajoval přínosy vzdělávání a technologií jako základů pozitivních změn. Po celých těchto 35 let byl mým kolegou, rádcem i přítelem. Přeji mu do další kapitoly jeho života jen to nejlepší.“

Společnost Intel také oznámila, že Jane Shawová, která do společnosti přišla v roce 1993, byla zvolena správní radou do funkce nevýkonné předsedkyně a od května nahradí Craiga Barretta.

Craig Barrett se v Praze roku 2004 zúčastnil přednášek k čelním představitelům státního a podnikatelského sektoru. Hovořil zde o využití informačních technologií v rámci podniků, domácností a škol.

Komentáře