Přírodní produkty kupují na internetu překvapivě více muži

Přestože je zdravý životní styl především doménou něžného pohlaví, přírodní produkty kupují na internetu více muži. Zatímco muži na internetu nejčastěji objednávají doplňky ke zlepšení sexuálních funkcí, ženy preferují produkty pro štíhlou linii.

Přírodní produkty kupují na internetu  překvapivě více muži


Zájem o přírodní produkty prodávané na internetu každoročně roste, stejně jako průměrná cena objednávky. Podle statistik e-shopu  Prozdravi.cz převažují mezi spotřebiteli muži, kteří tvoří 60 % zákazníků. V prvních měsících roku 2009 objednávali pánové nejčastěji doplněk stravy ke zlepšení sexuálních funkcí. Ve stejném období je nejprodávanějším produktem u žen i díky speciální prodejní akci tekutý spalovač tuků. „Rozdělení priorit u mužů i žen je z hlediska produktů dlouhodobě patrné. Cena průměrné objednávky se však zvyšuje u obou skupin, obě pohlaví navíc spojuje rostoucí zájem o BIO produkty, které jsou aktuálně v kurzu," sdělila Hana Andrlová, obchodní ředitelka Prozdravi.cz, které eviduje průměrnou cenu objednávky ve výši 1 091 Kč.

Podle odborníků z bezplatné poradny internetového obchodu Prozdravi.cz a informačního serveru Celostnimedicina.cz nabývají přírodní doplňky stravy stále více na významu. Lidé se snaží řešit svoje zdravotní problémy přírodní cestou, pokouší se eliminovat počet zbytečných návštěv u lékaře a snížit užívání chemických látek. „Veřejnost si uvědomuje, že léky v mnoha případech pouze potlačují vnější příznaky nemocí a neřeší skutečné příčiny. Lidé začínají chápat, že jejich tělo je možné podporovat  a tím probouzet jeho detoxikační a regenerační rezervy," uvedl lékař Ladislav Šafránek, který se přírodní medicínou zabývá dlouhodobě. „Zájem o přírodní produkty vidím také v tom, že u nich nehrozí takové riziko vedlejších nežádoucích účinků, jako u předepisovaných léků," doplnil doktor farmacie Tomáš Arndt.

Internetová poradna ve většině případů nesmí nahrazovat vyšetření u lékaře. Důležitou se stává až poté, co je oficiální medicínou stanovena diagnóza. Před samotným výběrem produktu na internetu je navíc vhodné se poradit s lékařem. „Při výběru přírodních produktů by měli být zákazníci obezřetní. V mnoha případech nemají sami šanci rozpoznat, co je přírodní a co je syntetické. Nesmí se řídit pouze podle ceny, ale měli by využít rad lékařů, kteří jsou jim v případě kvalitních internetových poraden vždy k dispozici," dodal doktor Pavel Šácha, odborník na celostní medicínu.

 

Komentáře