Prodejní síť Comfor hlásí obrat 1,5 miliardy korun

Důvodů, proč lidé v Česku i přes bezpočet e-shopů dále nakupují počítače nebo notebooky v klasických kamenných prodejnách, by se našlo jistě ještě víc. Společným jmenovatelem jsou ale vyškolení profesionálové, kteří pomohou vybrat to správné PC, tiskárnu či jiné příslušenství i těm, kteří ve světě IT nejsou tak zběhlí.

Prodejní síť Comfor hlásí obrat 1,5 miliardy korun


Hospodářské výsledky největší prodejní sítě s IT technikou v České republice jsou toho důkazem: prodejny Comfor dosáhly v roce 2008 obratu 1,514 mld. korun.

Výsledky sítě Comfor, kterou tvoří 163 prodejních míst v České republice a 71 prodejen na Slovensku, přitom z velké části stojí právě na schopnosti poskytovat maximální podporu běžným zákazníkům přímo v místě jejich bydliště. Podle Martina Wankeho, marketingového ředitele prodejní sítě Comfor, je jejich úspěch výsledkem pochopení přidané hodnoty kamenných prodejen ve srovnání s e-shopy. Ta tkví zejména v lidech a službách.

Průběžně školíme všechny zaměstnance, aby byli schopni dobře obsloužit naše zákazníky, ať už laiky, nebo zdatné specialisty. Školení probíhají nejméně dvakrát ročně se zaměřením na znalectví produktu, čtyřikrát ročně na psychologii prodeje a další jsou věnována čistě technické oblasti," říká Martin Wanke.

Obchodní síť Comfor se orientuje na prodej výpočetní a digitální techniky se zaměřením na zákazníka, který vyžaduje komplexní řešení svých požadavků. Ve svých prodejnách nabízí také počítače vlastní značky Comfor, kterých se v roce 2008 prodalo 17 452 kusů. Prodejny Comfor jsou součástí také mnoha obchodních center po celé zemi. Prodejní doba v nich poskytuje klientům jistotu, že mohou své problémy řešit i v nestandardní pracovní dobu dlouho do večera, nebo klidněji přes dny pracovního volna.

 

Komentáře