SES Astra rozšiřuje nabídku obousměrného vysokorychlostního připojení k internetu

Firma SES Astra oznámila, že podepsala další distribuční smlouvu, na jejímž základě bude společnost Towercom, provozovatel televizních a telekomunikačních služeb, nabízet obousměrné vysokorychlostní satelitní připojení ASTRA2Connect v České republice a na Slovensku.

SES Astra rozšiřuje nabídku obousměrného vysokorychlostního připojení k internetu


Tato smlouva umožní společnosti SES ASTRA značně rozšířit nabídku a prodej služby ASTRA2Connect ve Střední a Východní Evropě. ASTRA2Connect je vysokorychlostním řešením určeným domácnostem v regionech s dostatečnou i nedostatečnou pozemní infrastrukturou k vysokorychlostnímu připojení k internetu. Tato technologie nabídne spolehlivé, stále dostupné a obousměrné vysokorychlostní připojení k internetu a internetovou telefonii za paušální cenu. Zařízení, které je nutné instalovat u zákazníka - modem a satelitní anténu - lze pořídit za nízkou cenu a je dodáváno se sadou k snadné vlastní instalaci uživatelem. Služba byla spuštěna počátkem roku 2007 a je nyní dostupná ve 12 zemích Evropy. Služba ASTRA2Connect je nabízena domácnostem prostřednictvím velkoobchodníků a poskytovatelů internetových služeb.

Společnost Towercom sídlí v Bratislavě na Slovensku a poskytuje služby televizním stanicím, operátorům mobilních nebo pozemních telekomunikačních služeb, státním úřadům, provozovatelům inženýrských sítí a jiným podnikům. Společnost Towercom rovněž ve spolupráci se společností TradeTec provozuje digitální satelitní platformu Skylink na oběžné dráze společnosti ASTRA (23,5°východně), pro kterou dosud distribuovala v České republice a na Slovensku 600 000 přístupových karet.

 

Komentáře