Síť webů provozovaných Ignum a jejich návštěvnost neustále roste

Počet webů provozovaných na serverech Ignum a počet jejich návštěvníků neustále roste, jak to vyplývá z interních firemních statistik. Oproti stejnému období v roce 2007 došlo na sklonku roku 2008 ke čtyřnásobnému nárůstu počtu navštívených stránek a trojnásobnému nárůstu v celkovém počtu návštěv. Několikanásobně také vzrostl objem dat Ignum, který protekl přes neutrální peeringové centrum NIX.CZ.

Síť webů provozovaných Ignum a jejich návštěvnost neustále roste


V prosinci 2008 se počet navštívených stránek přehoupl přes 15 milionů, celkem bylo v tomto měsíci zaznamenáno na 2,3 milionu návštěv. Ve stejném období minulého roku se počet navštívených stránek blížil k „pouhým" 4 milionům a celkově bylo provedeno na 800 tisíc návštěv. „S tímto zásadním nárůstem souvisí i objem dat přenesených peeringovým uzlem NIX.CZ, který meziročně vzrostl o více než 300 %," říká Marek Erneker, výkonný ředitel společnosti Ignum.

NIX.CZ je významným peeringovým uzlem, který umožňuje vzájemné propojení Internetových sítí jednotlivých zákazníků a řadí se mezi deset největších IXP (Internet Exchange Point) v Evropě. Jedním z členů je i společnost Ignum, která zde spolu s několika dalšími poskytovateli Internetu (ISP) provozuje IPv6 peering. Připojení serverů Ignum je realizováno zpravidla FastEthernetem přes router Cisco 7605 s využitím dvou linek NIX1 a NIX2, při možném objemu dat a rychlosti (2+1) Gb/s. Ignum tak může plně uspokojit rostoucí nároky koncových uživatelů na kapacitu a rychlost připojení.

Komentáře