Soitron kupuje ClarioNet a dokončil fúzi se společností Caiacom

Slovenská společnost Soitron, která v Česku působí prostřednictvím dceřiné společnosti Soitron CZ odstartovala proces akvizice české firmy ClarioNet, která působí na tuzemském a slovenském trhu v oblasti správy IT infrastruktury, síťové bezpečnosti a identity managementu.

Soitron kupuje ClarioNet a dokončil fúzi  se společností Caiacom


Česko-slovenská skupina Soitron působí v oblasti systémové integrace a správy IT infrastruktury. Po fúzi bude technologická skupina zaměstnávat v obou zemích přes 800 pracovníků. Konsolidovaný roční obrat skupiny Soitron činí zhruba 1 miliardu korun.

Martin Půlpán, ředitel českého zastoupení společnosti Soitron, dodal: „Dlouhodobým cílem je posílit pozici Soitronu v Česku natolik, abychom se stali předním systémovým integrátorem ve středoevropském regionu. Realizovaná akvizice je dalším krokem, který má k tomuto cíli přispět."

Michael Rostock, partner poradenské společnosti VICF, která ClarioNet celou transakcí provázela, akvizici komentoval takto: „Úspěšný prodej ClarioNetu zároveň ukazuje, že trh fúzí a akvizic je živý a diskuse o poklesu zájmu jsou nepodložené. Spojením aktivit Soitronu se znalostní základnou a referencemi ClarioNetu vzniká, jestli ne největší, tak rozhodně silný systémový integrátor s federálním zázemím."

Soitron dokončil fúzi se společností Caiacom

Slovenský systémový integrátor Soitron rovněž dokončil fúzi s českou společností Caiacom, která poskytuje služby v oblasti budování systémů center péče o zákazníky - call center. Společnost Soitron, a. s., koupila firmu Caiacom loni v květnu. Firma Caiacom je nyní plně integrována do holdingové struktury této nadnárodní společnosti.

V návaznosti na dokončení fúze změnila společnost Soitron CZ své sídlo. Přestěhovala svou pražskou kancelář do nových moderních prostor, které se nacházejí na adrese Sazečská 12 v Praze 10. Zároveň se změnou sídla společnosti se mění též fakturační adresa.

Komentáře