Společnost DS SolidWorks překročila hranici milionu prodaných licencí

Společnost Dassault Systèmes SolidWorks (DS SolidWorks) oznámila, že výrobce sportovního vybavení koupil miliontou licenci jejího softwaru 3D CAD. Za 14 let, které uběhly mezi tímto mezníkem a prvním prodejem společnosti DS SolidWorks konstruktérovi robotické ruky, byly pomocí systému SolidWorks vyvinuty tisíce výrobků.

Společnost DS SolidWorks překročila hranici milionu prodaných licencí


Společnost OGIO International se sídlem v Utahu koupila licenci s číslem 1 000 000 pro konstruktéra výrobků z hliníku, Seana Petersona, který pracuje na nové řadě doplňků pro terénní motocykly společnosti OGIO. Peterson bude pomocí systému SolidWorks navrhovat například rampy, stojany a technické vybavení terénních motocyklů. Společnost OGIO se proslavila návrhy kreativních a nekonvenčních sportovních batohů s inovativními prvky, například kapsou bez zdrhovadla na míček u golfových tašek. Konstruktéři společnosti používají systém SolidWorks k modelování vstřikovaných plastových součástí, například držadel, koleček a konstrukcí golfových tašek.

„Systém SolidWorks umožňuje našim konstruktérům snadno a rychle provádět požadované inovace," říká Pratt. „Chceme, aby používali svoje představy a vyzkoušeli všechna možná řešení a inovativní nápady, z nichž by mohly vzejít výrobky, které se na trhu prosadí. Systém SolidWorks je pro to tím nejvhodnějším softwarem. Je výkonný, ale používá se intuitivně, takže se naši konstruktéři mohou soustředit na to, aby byli kreativní, bez nutnosti neustále přemýšlet nad softwarem. V současném bleskurychle se měnícím konkurenčním prostředí je nutné, abychom našim konstruktérům poskytli nástroje k lepší a rychlejší realizaci jejich nápadů, protože celé je to o tom, kdo má na trhu nejlepší výrobek."

Aktivity společnosti OGIO, jsou dalším potvrzením toho, že konstruktéři navrhují v systému SolidWorks opravdu všechno - od lékařských nástrojů přes dětské hračky, větrné mlýny, solární články po komponenty vozidla Rover vyslaného agenturou NASA na Mars. Jon Hirschtick založil společnost roku 1993 s cílem poskytovat 3D CAD software založený na systému Windows, který by nabízel důmyslné funkce a funkčnost v snadno použitelném formátu za přijatelnou cenu. Tehdy nová společnost dr. Williama Townsenda, společnost Barrett Technology Inc., byla prvním zákazníkem společnosti SolidWorks. O čtrnáct let později je robotická ruka Barett WAM na každé větší univerzitě a je zapsána do Guinessovy knihy rekordů jako nejpokročilejší robot.

„Z toho, že jsme dosáhli milionu poskytnutých licencí, jsme nadšeni a jsme vděční za každého zákazníka, který svěřil úspěch svého podnikání do rukou našeho systém," řekl výkonný ředitel společnosti SolidWorks Jeff Ray. „Kvůli této odpovědnosti neustále pracujeme na tom, aby výrobky společnosti SolidWorks odměňovaly svým výkonem věrnost zákazníků. Jak společnosti typu OGIO posouvají hranice výrobků, my jejich prostřednictvím posouváme hranice počítačem podporovaného 3D navrhování."

 

Komentáře