Společnost Microsoft představila novou funkci „à la Skype“ pro nadnárodní firmy

Společnost Microsoft vystavila certifikát společnosti Interoute jako prvnímu evropskému poskytovateli protokolu SIP (Session Initiation Protocol) pro Microsoft Office.

Společnost Microsoft představila novou funkci „à la Skype“ pro nadnárodní firmy


Díky tomu získají firemní uživatelé možnost přímo konkurovat službám poskytovaným společností Skype. Firmy, které chtějí využívat VoIP v profesionální kvalitě, mohou nyní využívat Interoute One k bezplatným telefonickým hovorům mezi počítači a výrazně levnějším hovorům mezi jinými komunikačními zařízeními. Díky této službě se rovněž firmy vyhnou mezinárodním roamingovým poplatkům, čímž se jim otevírá cesta k mezinárodní komunikaci za zlomek běžné ceny.

Propojením serveru Microsoft Office Communicator Server R2 s celoevropskou sítí Interoute prostřednictvím SIP Trunking mají firmy možnost přejít přímo na sjednocenou komunikaci a VoIP prostřednictvím Interoute One. Nemusí se zbavovat dříve zavedených platforem typu PBX nebo realizovat nákladné změny. Společnost Interoute již před třemi lety nabídla na evropském trhu řešení, které je srovnatelné se Skype, nicméně je neprovázejí problémy pro Skype typické. Společnost Interoute rovněž nabídla integraci s balíkem Microsoft Unified Communications, kdy je v rámci VoIP začleněno do serverů Microsoft Live a Office Communications (LCS a OCS). V současné době nabízí Interoute službu Direct Dial ve 47 zemích světa. Celoevropská síť Interoute je dnes vytížena 500 miliony VoIP minut poskytovaných velkoobchodním prodejcům a firmám.

Certifikace Interoute One ze strany Microsoftu znamená, že zákazníci Interoute mohou profitovat z plné podpory Microsoft OCS R2. To představuje značnou konkurenční výhodu, neboť firmy provozující SIP Trunking bez certifikace nemají přístup k podpoře od Microsoftu. Interoute je rovněž jediným certifikovaným operátorem na světě, který nabízí bezplatné odchozí volání OCS zákazníkům na www.interouteone.com.

 

Komentáře