Společnost VMware představila operační systém vSphere 4

Společnost VMware představila operační systém VMware vSphere 4, který jako první na světě dokáže vytvářet interní cloudy.

Společnost VMware představila operační systém vSphere 4


Nová generace virtualizační technologie VMware vSphere 4 je rozšířena o nové průlomové funkce a uvádí cloud computing do firemních sítí bez nutnosti skokových změn. Základními vlastnostmi VMware vSphere 4, prvního operačního systému na světě určeného pro prostředí cloudu, jsou jednoduché ovládání, vysoký výkon a svoboda volby. 

Komplexita IT prostředí se stale zvyšuje a podstatná část rozpočtů vyhrazených na informační technologie jde jen na udržení IT infrastruktury v chodu. Zákazníci tak netrpělivě očekávají nástup cloud computingu, který slibuje radikální změnu. Cesta k jeho nasazení ale nebyla dosud zcela jasná. VMware vSphere 4 však nyní zákazníkům umožňuje využít technologie cloud computingu v jejich vlastních IT prostředích. "Interní" cloudy výrazně zjednodušují přístup k výpočetnímu výkonu, pomáhají snižovat náklady a zajišťují vyšší pružnost IT infrastruktury. To je cesta k vyšší přizpůsobivosti IT měnícím se požadavkům podnikání.

VMware vSphere 4 agreguje a holisticky řídí velké infrastrukturní soubory procesorů, úložišť a sítí a vytváří z nich pružně a dynamicky fungující operační prostředí. Aplikace - ať již jde o existující podnikový software nebo o aplikace nové generace - poběží na VMware vSphere 4 s garantovanou úrovní služeb. Velkým firmám umožňuje VMware vSphere využít sílu cloud computingu v jejich datových centrech, prudce snížit náklady na IT a zároveň dramaticky zvýšit jeho dostupnost. Poskytovatelům služeb umožňuje VMware vSphere ekonomičtější a efektivnější způsob poskytování služeb cloudů, kompatibilních s interní infrastrukturou posatvenou na bázi cloudu. VMware začne podporovat dynamické sdružování interních a externích cloudů, vytváření „privátních" cloudových prostředí, která pak umožní propojení mnoha datových center a poskytovatelů cloud computingu.

VMware vSphere 4 zlepšuje předchozí generaci platformy VMware - VMware Infrastructure 3 - v třech nejdůležitějších oblastech: přináší vyšší účinnost a výkon sloužící nejdůležitějším podnikovým aplikacím, poskytuje jednodušší ovládání na úrovni aplikačních služeb a chrání svobodu zákazníků, co se týče volby hardwaru, operačních systémů, aplikační architektury a výběru mezi on-premise a off-premise hostingu aplikací.

 

VMware vSphere 4 nabízí svobodu volby. Lze tak i nadále zůstat nezávislý na hardwaru, operačním systému, aplikační architektuře i poskytovatelích služeb.  VMware vSphere 4 dnes nabízí široký výběr hostitelských operačních systémů pro jakékoli virtualizační řešení. Znamená to, že zákazníci mohou podporovat své stávající aplikace a zároveň se spoléhat na to, že i nové aplikace budou moci instalovat v prostředí interních a externích cloudů.

Více informací o VMware vSphere 4 najdete na adrese http://www.vmware.com/go/vsphere

 

Komentáře