Symantec uvedl Norton 360

Společnost Symantec v České republice představila špičkové řešení počítačové bezpečnosti Norton 360 ve verzi 3.0.

Symantec uvedl Norton 360


Norton 360 představuje kompletní bezpečnostní řešení, chránící osobní počítač i všechny typy on-line aktivit. Nejnovější verze Norton 360 obsahuje bezpečnostní a výkonnostní vylepšení, která udržují osobní počítač v dobré kondici a která zvyšují pružnost on-line zálohování. Norton 360 rozšiřuje online ochranu o kompletní verzi služby Norton Safe Web, která hodnotí bezpečí webových stránek.

Norton 360 přichází s rychlostí, která je charakteristickým rysem rodiny produktů Norton 2009. Průměrná doba instalace Norton 360 se pohybuje kolem minuty a využívá méně než 10 MB paměti. Norton 360 rovněž využívá dvě technologie známé z Norton Internet Security 2009: pulzními aktualizacemi každých 5 - 15 minut a Norton Insight, která díky databázi důvěryhodných souborů výrazně zrychluje kontrolu počítače.

Norton Safe Web

Norton 360 nyní obsahuje Norton Safe Web, službu navrženou pro zvýšení bezpečnosti práce v prostředí internetu, ať jde o prohlížení stránek, vyhledávání, nákupy nebo komunikaci. Vzhledem k nebezpečnosti dnešních on-line hrozeb dokáže Norton Safe Web informovat návštěvníka stránek o hrozbách ještě před tím, než na danou stránku přejde. Obsah téměř 60 % stránek, označených službou Norton Safe Web za nebezpečné, dokáže domácí počítač infikovat bez nutnosti stáhnout si z nich či instalovat jakékoli soubory. Norton Safe Web nabízí aktuální a přesné hodnocení stránek. Servery Symantec nepřetržitě analyzují bezpečnost webových stránek unikátním algoritmem Intelligent Aging Algorithm a zároveň využívají poznatky získané dvacetimilionovou komunitou Norton Community Watch.


Bezpečnost a ochrana identity

Norton 360 nabízí nejnovější inovace v oblasti bezpečnosti a poskytuje tak vždy aktuální ochranu před hrozbami pro osobní počítač. K technologiím jako je Norton Insight a špičkovému bezpečnostnímu jádru přidává Norton Identity Safe, sloužící k zabezpečení, ukládání a správě osobních dat - přhlašovacích jmen a hesel. Tím zvyšuje komfort i bezpečí při on-line nakupování, využívání internetového bankovnictví a celkově při procházení internetem. Zabraňuje v činnosti škodlivému kódu, jako jsou keyloggery, ke shromažďování osobních informací.

Zálohování

Novinkou Norton 360 je Norton Backup Drive. Ta nabízí v intuitivním rozhraní podobném Průzkumníku Windows snadnou správu zálohování. Navíc je možné zálohovat soubory na různá cílová zařízení jako jsou USB klíčenky, iPod, CD/DVD, Blue-Ray media nebo zabezpečené online úložiště.

Zvýšení výkonu počítače

Smart Startup Manager, další novinka v Norton 360 v 3.0, slouží ke správě programů spouštěných při zahájení činnosti systému Windows, které často zpomalují start počítače. Smart Startup Manager upozorňuje uživatele na nové programy spouštěné při startu a měří dopad každého z nich na výkon počítače. K ladění výkonu slouží i rozšířený Diagnostic Report s ukazatelem kompletního stavu počítače a doporučením pro jeho údržbu.

Podpora uživatelů

Uživatelé Norton 360 mohou využívat volně dostupnou podporu na webu, po telefonu i elektronickou poštou, a to i v češtině. V angličtině je dostupné rovněž Norton Users Discussion Forum, které slouží pro výměnu informací a zkušeností mezi uživateli, zaměstnanci Symantecu a dalšími diskutujícími.

Cena a dostupnost

Norton 360 je v České republice dostupný od 1. dubna 009, doporučená cena pro koncového uživatele s roční podporou činí 1859 Kč. Standardní edice Norton 360 obsahuje 2GB dat na zabezpečeném on-line úložišti s možností dokoupit další prostor.

Norton 360 je dostupný rovněž v edici:

  • Norton 360 Small Business Edition 5 User Pack - doporučená koncová cena 3444 Kč (včetně 10GB na zabezpečeném online úložišti)

 

Komentáře