Symantec uvolnil aktuální zprávy o stavu nevyžádané pošty a phishingu

Rozsáhlé spamové útoky zaujímají kolem 90 % z celkového objemu e-mailové pošty. Útoky pochází převážně z USA (24 %), kde je patrný mírný meziroční nárůst. Dále z Brazílie (10 %) a Jižní Koreji (5 %), která na třetí pozici vystřídala Čínu.

Symantec uvolnil aktuální zprávy o stavu nevyžádané pošty a phishingu


Nejfrekventovanější jsou podvodné zprávy s nabídkou služeb a produktů spojených s internetem (27 %), dále se věnují zdraví (23 %), kde v poslední době přišla do módy propagace produktů zaměřených na diabetiky, a nejrůznější nabídky produktů převážně orientovaných na sex (18 %).
 
Spammeři v současnosti hojně využívají témata spojená s finanční krizí. Kladou důraz na pokles prodejů v automobilovém průmyslu a nabízejí výhodné nákupy. Například nabízí 1000 vozů z Velké Británie s 35% slevou z původní ceny. V USA spolu s nezaměstnaností vzrostl počet spamu, ve kterém jsou nabízeny univerzitní diplomy, které nezaměstnaným pomohou snáze nalézt novou práci. Populární je v tomto ohledu i sociální síť Twitter. Tam nyní kralují dvě témata: „Risk-Free Twitter Profit Software", který nabízí rychlý a snadný výdělek, a „Datetwit", který nabízí přítelkyni/přítele, ale přitom ukradne osobní informace.
 
Drtivá většina phishingových útoků je spojená s bankovními službami a převody peněz, následuje elektronické obchodování a informační služby. V národním srovnání se z všeobecného trendu vymyká jen Čína, kde je 99 % všech phishingových útoků zaměřeno na elektronický obchod.
 
Nejnovějším trendem jsou phishingové útoky prostřednictvím populární sociální sítě Facebook.
 
Celé znění zprávy The State of Spam naleznete zde:
http://eval.symantec.com/mktginfo/enterprise/other_resources/b-state_of_spam_report_06-2009.en-us.pdf
 
The State of Phising je k dispozici na následující adrese:
http://eval.symantec.com/mktginfo/enterprise/other_resources/b-state_of_phishing_report_06-2009.en-us.pdf

Komentáře