T-Systems zajišťuje distribuci HDTV pro ČT

Společnost T-Systems Czech Republic zvítězila ve výběrovém řízení České televize a získala veřejnou zakázku na distribuci televizního vysílání ve vysokém rozlišení (HDTV).

T-Systems zajišťuje distribuci HDTV pro ČT


Významný kontrakt bude zahájen zkušebním provozem dne 1. září 2009. Do řádného provozu projekt vstoupí od 1. ledna 2010.

T-Systems bude zajišťovat přenos digitálního HDTV vysílání v podobě IP streamu ze studií České televize do svého datového centra v Praze a odtud prostřednictvím vlastní datové trasy do Frankfurtu nad Mohanem v Německu. Tam bude signál zpracován partnerem T-Systems, kterým je společnost MEDIA BROADCAST. HDTV vysílání České televize bude následně šířeno prostřednictvím satelitu ASTRA 23.5°E na platformě DVB-S2.

„Je to pro nás významná výzva a věříme, že celý projekt distribuce HDTV vysílání České televize bude provozován k plné spokojenosti našeho zákazníka,“ uvádí Michal Hátle generální ředitel společnosti T-Systems Czech Republic. „T-Systems v České republice má významné zkušenosti s poskytováním multimediálních služeb a využívá tak svého potenciálu a zkušeností,“ dodává Hátle.

Realizací projektu distribuce HDTV vysílání České televize je tak pro T-Systems dalším významným úspěchem.

Komentáře