Trend Micro uvádí nová řešení pro zabezpečení koncových bodů

Nová řešení Trend Micro pro zabezpečení koncových bodů jsou navržena tak, aby pomohla podnikům zajistit bezpečnost jejich koncových bodů a vyřešit problémy spojené s provozem a správou sítí v dnešních rychle se měnících podmínkách charakterizovaných velkým množstvím a složitostí malwaru.

Trend Micro uvádí nová řešení pro zabezpečení koncových bodů


Uvedením těchto dvou nových řešení pro zabezpečení koncových bodů se Trend Micro snaží podnikům nabídnout výběr a flexibilitu tak, aby si mohly zvolit ideální řešení odpovídající jejich individuálním potřebám a dostatečně flexibilní pro to, aby mohlo růst a vyvíjet se spolu s podnikem.

Trend Micro OfficeScan Client-Server Suite je řešení zaměřené na bezpečnost koncových bodů. Nově sestavená sada zahrnuje ochranu všech typů koncových bodů - desktopů, notebooků, serverů, smartphonů a úložných zařízení. Je doplněna o software Trend MicroTM Control Manager pro centralizovanou správu a reporting. Trend Micro OfficeScan 10, vlajková loď této sady, využívá síť Trend Micro Smart Protection Network, která omezuje zranitelnost zákazníků a poskytuje bezprostřední ochranu.

Trend Micro Endpoint Security Platform pracuje s velkými počty geograficky rozmístěných koncových bodů a na jednom řídicím serveru se může rozšířit tak, aby chránila až 250 000 uživatelů. Modulární architektura Endpoint Security Platform umožňuje podnikům zvolit buď vysoce škálovatelné, dedikované bezpečnostní řešení, nebo řešení pro ochranu koncových bodů kombinované se systémovým řízením, které díky systémové konsolidaci šetří čas, pracovní sílu a náklady.

Tato nová řešení jsou součástí Trend Micro Enterprise Security, úzce integrované nabídky produktů, služeb a řešení, která výrazně zkracuje dobu, za kterou jsou organizace připraveny chránit se před riziky spojenými s bezpečností obsahu. Trend Micro Enterprise Security využívá Trend Micro Smart Protection Network a poskytuje okamžitou ochranu, která se automaticky vylepšuje - čím uzavírá prostor pro napadení přes nově nalezené zranitelnosti. Zároveň snižuje složitost a náklady zkrácením doby potřebné k získání, nasazení a řízení podnikových bezpečnostních prostředků.

Nová funkce File Reputation pro hodnocení důvěryhodnosti souborů zajišťuje zákazníkům okamžitou ochranu každého koncového bodu. File Reputation chrání data a prostředky koncových bodů získáváním informací o hrozbách v reálném čase, takže uživatel je o potenciálně škodlivém souboru vyrozuměn ještě před tím, než jej otevře. Díky architektuře cloud-client sítě Smart Protection Network může klient získávat údaje z databáze Trend Micro umístěné buď v prostředí internetu nebo u zákazníka a není již závislý na distribuovaných souborech se signaturami. Ve složitých podnikových prostředích je taková flexibilita nutností.

File Reputation dovoluje omezit počet aktualizací klientů, přičemž tyto aktualizace mají na zdroje koncových bodů předvídatelný vliv bez ohledu na zvyšování počtu malwarových hrozeb. Zabezpečení podnikových koncových bodů se zrychluje, přičemž tato zařízení získávají nejnovější informace z prostředí internetu, takže mohou chránit i vzdálené nebo domácí zaměstnance, kteří otevřou soubory mimo podnikovou síť. Nová technologie File Reputation je k dispozici v OfficeScan 10 a v září 2009 bude dostupná i v platformě Endpoint Security Platform.

Zabezpečení koncových bodů od Trend Micro také nabízí funkci Web Reputation pro zjišťování důvěryhodnosti webových stránek, další součást Trend Micro Smart Protection Network. Web Reputation ochraňuje podniky před webovými hrozbami již více než dva roky a využívá jednu z největších databází pro ověřování důvěryhodnosti domén na světě. Zabezpečuje činnost podniku na webu tím, že chrání uživatele a aplikace před návštěvou škodlivých nebo infiltrovaných webových stránek, ať už tito pracují v podnikové síti nebo mimo ni.

Trend Micro Smart Protection Network provazuje databáze údajů o důvěryhodnosti webových stránek, mailů a souborů provozované v prostředí internetu a chrání tak koncové body na všech úrovních možného napadení ještě před tím, než hrozby mohou ovlivnit chod podniku. Včasným blokováním hrozeb s využitím služeb zjišťování důvěryhodnosti mohou zákazníci ušetřit čas a peníze potřebné na případné odstraňování následků infekcí svých koncových bodů.

 

Komentáře