Uspěje český Podnikatel roku v celosvětovém finále?

Světový podnikatel roku 2009 bude vyhlášen již 30. května v Monte Carlu. Šanci získat tento prestižní titul má i český zástupce, Vladimír Kovář, zakladatel a předseda představenstva společnosti Unicorn.

Uspěje český Podnikatel roku v celosvětovém finále?


Vladimír Kovář se v únoru letošního roku stal držitelem ocenění Podnikatel roku 2008 České republiky.
O vítězství v celosvětovém finále soutěže se bude muset utkat s téměř padesáti podnikateli ze všech koutů světa.

Vladimír Kovář, který bude Českou republiku v Monte Carlu reprezentovat, stojí v čele společnosti Unicorn, poskytující komplexní služby v oblasti informačních systémů a informačních a komunikačních technologií.

„Vítězství v soutěži Podnikatel roku v České republice bylo pro mne i pro Unicorn velkým úspěchem. Věřím, že se s naším přístupem neztratíme ani v celosvětovém finále v Monte Carlu. Vedu Unicorn už bezmála 20 let. A Unicorn dělá skvělé věci. Chytrá řešení. Navíc velmi praktická. Ihned využitelná. Řešení, která mají ve velmi krátké době násobnou ekonomickou návratnost. Jsme společensky prospěšná firma. A ekologická. Potřebujeme zejména mladé a chytré lidi. Přidáváme hodnotu. Makáme jako koně, věříme v to, co děláme a děláme to s láskou. Dělat software, je jako komponovat hudbu. Pro celý svět platí stejné noty, a tak se naše skladby dají hrát všude. To všechno porotci v Monte Carlu samozřejmě vědí. Co nevědí, to jim řeknu!" komentuje svou účast Vladimír Kovář.

Magdalena Souček, vedoucí partnerka Ernst & Young v České republice, k tomu dodává: „Každý rok hledáme ty nejlepší podnikatele, kteří se nebáli překročit vlastní hranice a díky svým schopnostem, odhodlání a vizi dosáhli toho, o čem ostatní jen sní. Vítěz soutěže, který reprezentuje Českou republiku v soutěži Světový podnikatel roku 2009 v Monte Carlu, bojuje o tento prestižní titul spolu s téměř padesáti vítězi z celého světa. Snažíme se proto vybrat nejen podnikatele, za kterého mluví výsledky jeho společnosti, ale především silnou a inspirativní osobnost s neobyčejným zaujetím, nápady a touhou po vítězství. Vladimír Kovář tyto podmínky určitě naplňuje."

V roce 2008 se Světovým podnikatelem roku stal Jean-Paul Clozel, zakladatel švýcarské biotechnologické společnosti Actelion Pharmaceuticals.

 

 

 

 

 

 

Komentáře