V Praze se uskuteční velký dataminingový kongres

V Praze se letos v květnu už podruhé v historii sejdou světové špičky v oblasti sběru a vyhodnocování dat na konferenci „SPSS Directions 2009“.

V Praze se uskuteční velký dataminingový kongres


Společně pojednají na témata jako je řízení vztahů se zákazníky, výzkum trhu a marketing. Účastníci konference, která se uskuteční od 11. do 14. května v pražském hotelu Hilton, si budou moci vybrat z více než padesáti tématických bloků v devíti specializovaných sekcích. Konference se zaměří na všechny podstatné oblasti, kde se využívá počítačová analýza dat, od marketingu až po řízení rizik ve firmách i státní sféře. Chybět nebude ani reflexe současné ekonomické recese a možných cest, jak se s ní vypořádat.

Na konferenci Directions vystoupí například Marcus Du Sautoy, profesor matematiky na Univerzitě v Oxfordu a Stephen Baker, hlavní redaktor deníku BusinessWeek a autor marketingového bestselleru „The Numerati". Chybět nebude ani Jack Noonan, prezident a výkonný ředitel společnosti SPSS Inc., která konferenci pořádá. Účastníci se z jeho úst dozvědí, jakým způsobem se rozvíjí analýzy dat napříč komerčním, akademickým a státním sektorem.

SPSS svou obsahovou nabídkou na letošních Directions reflektuje i ekonomickou krizi a očekávanou hospodářskou recesi. Součástí konference Directions budou i odborné semináře, kde se účastníci dozví více o optimalizaci marketingových kampaní s pomocí segmentace zákazníků, nebo o tom, jak si pod tlakem současné ekonomické situace udržet zákazníky a zároveň zvýšit zisky. Trendem se v době ekonomického poklesu stanou i různé formy podvodů, jako pojistné podvody nebo daňové úniky. SPSS se proto rozhodlo zařadit také specializovaný kurz o využití analýzy dat při odhalování zločinu a různých finančních podvodů.

Komentáře