Acer chystá vstup na trh inteligentních mobilních zařízení

Společnost Acer v současné době vyvíjí řadu inteligentních kapesních zařízení, která splní nejrůznější požadavky spotřebitelů na používání a přístup k mobilnímu internetu.

Acer chystá vstup na trh inteligentních mobilních zařízení


Průzkum, jehož se zúčastnila skupina více než 30 000 respondentů, měl umožnit lépe pochopit, jak spotřebitelé na tomto trhu využívají mobilní přenos dat a jaká je jejich motivace. V současné době mají v tomto segmentu převahu příslušníci mladší generace, avšak širšímu využívání této služby nadále brání cena přenosu mobilních dat.

 Studie ukazují, že uživatelé smartphonů se dělí na několik skupin. První z nich tvoří především nároční uživatelé, kteří sledují trendy a chtějí v největší možné míře využívat smartphony. Mají rádi techniku a požadují zařízení, která budou schopna splnit jejich nároky na komunikaci, informovanost a zábavu.

 Druhá skupina se skládá z pragmatičtějších uživatelů, kteří kladou důraz na praktičnost a oceňují užitnou hodnotu a spolehlivost. Chtějí používat smartphony ke komunikaci a trvalému spojení se zaměstnáním, přičemž bezpečnost a utajení osobních i profesionálních informací jsou pro ně neobyčejně důležité.

 Pro třetí skupinu je nejdůležitější elegantní vzhled a modernost. Vybírají si mobilní telefony podle toho, jak vyjadřují jejich osobnost. Všichni spotřebitelé v této skupině sice nemají stejné požadavky na způsob používání, ale podle všeho oceňují především jedinečný design a snadnou obsluhu. Mnozí z nich by uvítali mobilní internet na cestách, pokud by ovládání bylo jednodušší.

Na trhu mobilní komunikace poroste počet uživatelů, kteří by chtěli používat přenos dat na svých mobilních zařízeních, úměrně s tím, jak budou inteligentní kapesní zařízení nahrazovat standardní mobilní telefony. V letošním roce Acer uvede na trh celou řadu zařízení, která budou navržena pro všechny uvedené skupiny. Část této nabídky byla představena na světovém mobilním kongresu v Barceloně a další přijdou na řadu v druhé polovině letošního roku.

Komentáře