Acronis vydává Backup & Recovery 11 pro imaging fyzických i virtuálních počítačů

Společnost Acronis oznámila uvolnění Acronis Backup & Recovery 11.

Acronis vydává Backup & Recovery 11 pro imaging fyzických i virtuálních počítačů


Acronis Backup & Recovery 11 nabízí datově orientovaný i systémově orientovaný imaging fyzických a virtuálních počítačů a poskytuje rovněž přístup ke cloudovému úložišti. Tak podle svých autorů umožňuje IT manažerům úsporu nákladů díky využití unifikované platformy pro zálohování dat a obnovu po havárii.

„Pokud jde o plnění současných přísných požadavků na dobu obnovy (RTO) systémů, samotné zálohování a obnova na úrovni souborů nepředstavují úplnou strategii,“ uvedla Lauren Whitehouse, hlavní analytička ve společnosti ESG. „Solidní řešení pro obnovu na holé železo společně s ochranou na úrovni souborů dává smysl, umožňuje komplexnější a robustnější strategie obnovy po haváriích a ochrany dat pro malé a střední firmy.“

Mezi nové hlavní funkce patří:

•    Obnova po havárii a ochrana dat v jednom řešení
-    Systémově orientovaný přístup pro rychlou obnovu všech dat, souborů, aplikací a operačních systémů pomocí technologie diskových obrazů.
-    Datově orientovaný přístup, který umožňuje IT manažerům ze zálohy obnovit, spravovat a vyhledávat jednotlivé soubory bez ohledu na to, kde se v archivu záloh nachází.

•    Podpora fyzických, virtuálních a cloudových prostředí
-   Umožňuje zálohovat fyzická i virtuální prostředí. Volitelná služba Acronis Backup & Recovery 11 Online umožňuje navíc ukládat soubory a obrazy celých systémů bezpečně do cloudu.

•    Nové funkce pro virtualizaci
-    Acronis Backup & Recovery 11 Virtual Edition podporuje neomezený počet migrací z hostitelského a do hostitelského počítače.  
-    Agenta lze umístit do virtuálního počítače a spravovat tak, jako by byl spravován fyzický počítač.

Komentáře