ACTIVE 24 nabízí Virtuální Privátní Servery

K dispozici jsou verze pro Windows i Linux, pro každou ve třech variantách lišících se kapacitou pevného disku, pamětí, počtem procesorů a agregací.

ACTIVE 24 nabízí Virtuální Privátní Servery


Společnost ACTIVE 24 oznámila, že na trh uvádí novou službu Virtuální Privátní Servery (neboli VPS FullControl servery). Servery jsou k dispozici se systémy Linux i Windows. V nabídce jsou tři varianty pro každý operační systém lišící se kapacitou pevného disku, pamětí, počtem procesorů a agregací.

Virtuální Privátní Servery (VPS) jsou vytvořeny na fyzickém serveru jako oddělené, samostatné systémy, a pomocí virtualizačních technologií je mezi ně rozdělen výkon serveru. VPS server dostane zákazník s předinstalovaným operačním systém zvoleným v objednávce, další požadovaný software už následně instaluje svépomocí. Kromě administrátorského SSH nebo remote desktop přístupu lze VPS servery ovládat prostřednictvím Zákaznického centra ACTIVE 24 (start, stop, restart, přístup na servisní konzoli či reinstalace serveru do výchozího stavu).


ACTIVE 24 se kromě webhostingu věnuje také registraci domén. Je členem skupiny Active 24 ASA, jejímž stoprocentním vlastníkem je od roku 2006 norská společnost Mamut. Společnost sídlí v Oslu, pobočky má v 15 evropských zemích.

Komentáře