Adobe představuje Photoshop CS5 a Photoshop CS5 Extended

Společnost Adobe Systems představuje programy Adobe Photoshop CS5 a Photoshop CS5 Extended, nové verze profesionálního standardu pro zpracování digitálních obrazů.

Adobe představuje Photoshop CS5 a Photoshop CS5 Extended


V době, kdy milióny uživatelů oslavují výročí 20 let od vzniku produktu, vychází Photoshop CS5 z bohaté historie inovací a svého vedoucího postavení a přináší zcela nové funkce a nárůst výkonu, podporující kreativitu a efektivitu pracovních postupů. Program obsahuje více technických vylepšení z laboratoří Adobe Labs než všechny předchozí verze a zahrnuje vylepšení pro každodenní úkoly požadované komunitou uživatelů Photoshopu. Software má nyní vyšší inteligenci a povědomí o obsahu v obrazech, umožňující složité a magické manipulace několika málo kliknutími myši. Adobe Photoshop CS5 Extended obsahuje všechny funkce programu Photoshop CS5 a navíc vyspělé nástroje pro 3D zaměřené na jedinečné potřeby ve videu, na webu, v medicíně a ve výrobních a technických oborech.

Programy Photoshop CS5 a Photoshop CS5 Extended budou dostupné jako samostatné aplikace nebo jako klíčové komponenty rodiny Adobe Creative Suite 5.

 

Nové způsoby úprav obrazů

Photoshop CS5, který je nyní nativní 64bitová aplikace v Mac OS i Windows, přináší vynikající nástroje a tvůrčí kontrolu, takže uživatelé mohou snadno provádět vyspělé manipulace s obrazy a vytvářet jejich kompozice. Revoluční inteligence skrytá za funkcí výplně respektující obsah magicky odstraní jakýkoliv detail nebo objekt v obrazu, prozkoumá jeho okolí a bez viditelných přechodů vyplní vynechané místo. Osvětlení, barva i struktura perfektně odpovídá okolní ploše, takže výsledek vypadá, jako by odstraněný obsah nikdy neexistoval. Nová technologie Truer Edge umožňuje vytvářet v obraze téměř nemožné výběry. Tato inovativní technologie přesně detekuje a maskuje i ty nejkomplikovanější typy okrajů, jako jsou vlasy nebo vegetace, a přitom eliminuje vliv barvy pozadí.

Pro fotografy nyní Photoshop CS5 nabízí novou generaci schopností práce s obrazy s vysokým dynamickým rozsahem (HDR). Při kombinování více expozic do jednoho obrazu HDR zachová Photoshop CS5 plný tónový rozsah scény s nebývalou rychlostí a přesností. Nový modul HDR Pro nabízí výjimečné odstraňování stínových artefaktů a vyšší kontrolu mapování tónů a nastavení. S tónováním HDR mohou uživatelé emulovat zvláštní vzhled obrazů HDR v libovolném obraze s jednou expozicí.

Photoshop CS5 poskytuje revoluční nástroje, které maximalizují účinek tvůrčích výsledků uživatelů. Mezi převratné schopnosti malování patří míchací štětec (Mixer Brush), který míchá nekonečné kombinace barev do jednoho hrotu štětce, nebo štětinatý hrot (Bristle Tips) nabízející realistické tahy štětce. Loutkové pokřivení (Puppet Warp) umožní uživatelům přesně přemístit nebo zdeformovat libovolný prvek obrazu, například narovnat ruku na fotografii nebo roztáhnout text a vytvořit nové efekty.

Vylepšení reagují na podněty uživatelů

Do tohoto vydání bylo dále přidáno více než 30 funkcí a vylepšení přímo požadovaných komunitou uživatelů Photoshopu, včetně automatického narovnání obrazu, ořezávacího nástroje podle pravidla třetin, nový výběr barev a možnost ukládat 16bitové obrazy jako JPEG. Cílem tohoto vývojářského úsilí bylo zaměřit se na zdánlivě malá zlepšení, která mají přímý vliv na každodenní pracovní postupy, ale nejsou vždy až nahoře v seznamu požadavků pro nové vydání. V softwaru je také k dispozici nový přizpůsobitelný panel Adobe Mini Bridge pro rychlejší procházení souborů a jejich správu.

Nová úroveň pro 3D a pohyb

Photoshop CS5 Extended obsahuje vše, co je v programu Photoshop CS5, plus nástroje pro úpravy ve 3D a práci s obsahem založeným na pohybu. S novou technologií Adobe Repoussé mohou nyní uživatelé snadno vytvářet 3D loga nebo kresby z libovolné textové vrstvy, tvaru nebo masky, a také návrhy zkroutit, otočit nebo vytlačit, a tím vytvořit jiný vzhled. Pro napodobení reálnosti a vzhledu 3D objektů nabízí nyní nová knihovna materiálů množství bohatých možností, včetně chromu, skla nebo korku. Uživatelé mohou nyní také vylepšit vzhled 3D objektů rychlým vytvořením stínů pomocí nové funkce generující stíny. Pro pohyblivý obsah lze nyní nástroje, jako je malování, text nebo klonovací razítko, použít přímo přes více snímků sekvence videa se snadno použitelnými jednoklávesovými zkratkami.

Rodina produktů Adobe Photoshop

Společnost Adobe nabízí pod značkou Photoshop pro všechny úrovně uživatelů celou řadu řešení vycházejících z dvacetileté historie inovací a vedoucího postavení programu Photoshop. Srdcem rodiny produktů Photoshop jsou programy Photoshop CS5 a Photoshop CS5 Extended poskytující nesrovnatelný výkon a volnost úprav. Photoshop Lightroom se zaměřuje na potřeby pracovních postupů pokročilých amatérů a profesionálních fotografů, kterým pomáhá spravovat, vyhledávat, vylepšovat a působivými způsoby předvádět jejich obrazy.

Software Photoshop Elements poskytuje snadno dostupné nástroje a volby sdílení pro ty, pro které je fotografování koníčkem. Ti, co fotografují příležitostně, mohou snadno a rychle sdílet a upravovat fotografie pomocí jednoduchých gest s použitím bezplatných aplikací Photoshop.com na svých telefonech iPhone nebo Android. Webová služba Photoshop.com doplňuje řadu produktů Photoshop a nabízí online sdílení fotografií, jejich úpravy a možnosti hostování pro každého.

Komentáře