Adobe představuje technologii pro digitální čtečky

Společnost Adobe Systems představila novou technologii pro digitální čtečky, která umožní vydavatelům tiskovin realizovat působivé digitální varianty svých časopisů.

Adobe představuje technologii pro digitální čtečky


Tento nový publikační software byl vyvinut pro časopis WIRED vydavatelství Condé Nast, který nedávno debutoval v elektronické podobě pro Apple iPad s využitím nové technologie pro digitální čtečky. Čtečka pro červnové vydání WIRED, nyní dostupná v elektronickém obchodě Apple iTunes App Store, je vytvořena pomocí software Adobe pro digitální čtečky.

WIRED Reader ukazuje možnosti technologií Adobe pro digitální čtečky – interaktivitu či zajímavé navigační schopnosti. To všechno umožňuje čtenářům prohlížet si v magazínech video, prezentace, listovat obrázky či otáčet čtečku pro prohlížení na výšku či na šířku. WIRED Reader, designovaný týmem, který získal řadu ocenění za design tištěné verze časopisu, využívá i schopností dotykového tabletu a umožňuje čtenáři procházet magazínem za pomoci gest, například oddálením tak, aby čtenář viděl celý magazín jako přehled. Magazín pro čtenáře kombinuje designovou podobu s tištěným časopisem s dynamickou interaktivitou digitálního média.

Technologie je rovněž příslibem nového přístupu k reklamě. Firmy už dnes využívají nové interaktivní schopnosti WIRED Readeru pro brandové kampaně s vysokým dopadem. Takovéto reklamy pobízejí čtenáře, aby interaktivně reagovaly na propagovanou značku, hladce se integrují do obsahu magazínu a navozují ve čtenáři dojem, že jsou jeho součástí. Vydavatelé tak mají díky těmto novým digitálním médiím příležitost rozšířit svá reklamní portfolio a díky nalákání nových čtenářů zvýšit jak čtenost, tak své příjmy z reklamy v digitálních médiích.

WIRED Reader, vytvořený pomocí software Adobe InDesign CS5 a dalších publikačních technologií Adobe, ilustruje, jak mohou technologie Adobe pomoci vydavatelům časopisů a jiných médií dodávat působivý obsah na elektronické tablety, inteligentní mobilní telefony a další zařízení. Společnost plánuje publikovat software na Adobe Labs, což pomůže vydavatelům transformovat jejich tvorbu z InDesignu CS5 na působivé aplikace, jako je WIRED Reader. Vzhledem k tomu, že řešení pro digitální magazíny jsou těsně integrovány s Adobe Creative Suite, vydavatelé mohou snadno rozšířit své stávající pracovní postupy a využít zkušenosti svých designérů.

WIRED Reader lze stáhnout z Apple iTunes App Store za cenu 4,99 USD.

Komentáře