Adobe s Flash myslí i na mobilní uživatele

Společnost Adobe Systems představila nová řešení a technologie pro mobilní zařízení.

Adobe s Flash myslí i na mobilní uživatele


Adobe Flash Lite Distributable Player je nový bezdrátový mobilní runtime založený na Flash Lite 3.1. Umožňuje vývojářům vytvářet aplikace založené na technologii Flash a distribuovat je společně s runtimem milionům uživatelům. Nokia S60 a zařízení se systémem Windows Mobile budou prvními, které budou podporovat Flash Lite Distributable Player.

Veřejná bezplatná beta verze přehrávače je k dispozici na adrese: www.adobe.com/go/distribute/. 

Palm se přidává k Open Screen projektu

Společnost Palm se přidala k iniciativě Open Screen Project, která se zaměřuje na zpřístupnění internetu v televizi, počítačích a mobilních zařízeních s využitím technologie Adobe Flash. Spolupráce v rámci Open Screen Project zpřístupní technologii Adobe Flash Player na chytrých telefonech využívajících platformu Palm webOS.

Adobe Reader Mobile SDK

Adobe rovněž oznámil dostupnost Adobe Reader Mobile SDK, nové softwarové vývojářské sady, pomocí které mohou výrobci mobilních zařízení dodávat telefony, které umí jednoduše stahovat, spravovat a zobrazovat e-knihy a obsah v PDF. Adobe Reader Mobile SDK podporuje technologii přizpůsobitelného PDF, pomocí které se text automaticky přizpůsobí rozměrům displeje, nabízí ochranu obsahu a podporuje formát EPUB, standard pro elektronické knihy založený na XML. Adobe Reader Mobile SDK nahrazuje technologii Adobe Reader LE 2.5 a je již okamžitě dostupný.

 

Komentáře