Ahold podepsal se společností HP novou dohodu o infrastrukturních a aplikačních službách

Ahold, mezinárodní skupina předních provozovatelů supermarketů ve Spojených státech a zemích Evropy, rozšířila svou dosavadní spolupráci se společností HP podepsáním sedmileté dohody o infrastrukturních a aplikačních službách.

Ahold podepsal se společností HP novou dohodu o infrastrukturních a aplikačních službách


Prodloužení smlouvy má snížit komplikovanost a zvýšit efektivitu technologického prostředí společnosti Ahold. Na základě podmínek smlouvy bude HP poskytovat služby správy a podpory pro globální datové centrum společnosti Ahold, jež zahrnuje mainframy, servery a datová úložiště. Kromě toho bude HP implementovat řešení HP Business Service Automation, které zajistí větší robustnost a dostupnost serverových i úložných kapacit. Ahold bude používat rackové servery HP ProLiant, disková pole HP StorageWorks XP a přepínače HP ProCurve 2610 a 5412.

HP rovněž zajistí další služby pro rozsáhlou síťovou infrastrukturu společnosti Ahold, jež spojuje její dodavatelský řetězec a distribuci se 3 000 obchody, sklady a kancelářskými budovami v Evropě a ve Spojených státech.

Pracovní počítačové prostředí využívané více než 200 000 zaměstnanci Aholdu v Evropě a Spojených státech bude rovněž nadále spravováno společností HP. Služby pokrývají všechny součásti provozu počítačových prostředí v obchodech a kancelářích včetně komplexních služeb podpory. Kromě toho HP zajistí hladký přechod zaměstnanců Aholdu na hardware HP – notebooky HP EliteBook řad 2500, 6900 a 8500 a podnikové desktopy řad HP dx2400, dc5800, dc7900.

Ve Spojených státech bude HP zajišťovat také správu celé řady kritických podnikových a administrativních aplikací společnosti Ahold. HP bude výše jmenované služby poskytovat společnosti Ahold primárně z center v Argentině, Belgii, Německu, Indii, Malajsii, Nizozemí, Španělsku a Spojených státech, které jsou součástí globální sítě HP Best Shore. HP Enterprise Services je nedávno oznámený název původní podnikové jednotky Electronic Data Systems.

Komentáře