Alcatel-Lucent nabízí zdarma nástroje pro vývoj aplikací OpenPlug

Soubor nástrojů OpenPlug Studio je nyní zdarma. Společnost Alcatel-Lucent také nově spustila certifikační program OpenPlug Solution Provider.

Alcatel-Lucent nabízí zdarma nástroje pro vývoj aplikací OpenPlug


Společnost Alcatel-Lucent oznámila bezplatnou dostupnost dvou nástrojů, jež si kladou za cíl zjednodušit multiplatformní  tvorbu aplikací. Vývojové týmy v jejich prostředí vytvoří jednu aplikaci, která bude následně automaticky uzpůsobena pro použití v libovolném z hlavních pěti mobilních operačních systémů, kam patří iPhone, Android, Symbian, Windows Mobile a Linux. Aplikace jsou kódovány společným kódem přenositelným mezi platformami, který využívá webové technologie jako JavaScript, ActionScript a XML. OpenPlug Studio si lze stáhnout na adrese http://developer.openplug.com.

Společnost Alcatel-Lucent rovněž spustila certifikační program OpenPlug Solutions Provider zaměřený na vývoj aplikací a školení vývojářů. Primárně začaly tento program využívat společnosti Exuvis, Nexworld a On3, jež budou školit vývojáře v tom, jak používat OpenPlug nástroje. Zároveň se budou zabývat i samotnou tvorbou mobilních byznys aplikací, které poběží na všech platformách a zařízeních a které využijí síťová API poskytovatelů služeb.

Komentáře