Alcatel-Lucent získal společnost ProgrammableWeb

Alcatel-Lucent oznámil, že získal společnost ProgrammableWeb, která je činná v oblasti vývoje API (Application Programming Interface) a slouží vývojářům k budování webových, mobilních a dalších aplikací. Podmínky této akvizice nejsou zveřejněny.

Alcatel-Lucent získal společnost ProgrammableWeb


Vývojáři mají možnost při vytváření nových aplikací využívat funkcí existujících API. Alcatel‑Lucent akvizicí ProgrammableWeb pomůže propojit prostředí poskytovatelů služeb, podniků a vývojářů a usnadní vytváření aplikací pro stávající sítě i pro sítě nových generací LTE.

ProgrammableWeb bude i nadále působit samostatně a nabízet více než dva tisíce API stovkám tisíc vývojářů.  Spojením se společností Alcatel-Lucent navíc získá výraznou podporu a zdroje k dalšímu růstu API a upevní svou pozici lídra na trhu služeb pro vývoj webových aplikací.

Pro společnost Alcatel-Lucent představuje akvizice další prohloubení partnerství s komunitou webových vývojářů. Alcatel-Lucent současně získá přehled o chování a postupech uživatelů API, což umožní vytvořit sdružení pro Open API Service. Alcatel-Lucent začlení do svého vývojářského prostředí i služby ProgrammableWeb jakými jsou monitoring, ukázkové služby API či automatické aktualizace.

Společnost Alcatel-Lucent se ve své strategii „Application Enablement“ soustředí na propojení důvěryhodných a bezpečných sítí poskytovatelů služeb s rychlostí a kreativitou webového prostředí. Uživatelé tak mají vždy přístup k těm nejlepším řešením.

Komentáře