AMD na veletrhu Computex 2010 předvedlo procesor Fusion

Společnost AMD na veletrhu Computex 2010 předvedla první veřejnou demonstraci procesoru AMD Fusion.

AMD na veletrhu Computex 2010  předvedlo procesor Fusion


Rodina APU (Accelerated Processing Units) AMD Fusion představuje zásadní posun v architektuře a schopnostech procesorů díky sloučení vysoké výkonnosti sériového výpočtového jádra a paralelního jádra pro zpracování grafiky do jediného čipu za účelem zvýšení výkonnosti úloh náročných na zpracování obrazu a dat,

Rick Bergman, hlavní viceprezident a generální ředitel AMD Products Group, předvedl technologii APU na jedné z tiskových konferencí. Tato demonstrace poodkryla energeticky úsporné procesory kombinující CPU, GPU, zpracování videa a další akcelerační funkce v jediném čipu. Rodina APU Fusion od AMD představuje výkonnostní skok v přístupu zpracování digitálních obrazových dat spotřebitelů, kteří na Internetu každý měsíc zhlédnou více než 28 miliard videoklipů a každou sekundu pošlou na servery sociálních sítí přes tisíc fotografií.

 

Na veletrhu Computex 2010 společnost AMD představila také fond pro AMD Fusion s názvem AMD Fusion Fund jako nástroj pro uskutečňování strategických investic do firem, jež budou vyvíjet řešení využívající předností přicházející rodiny APU Fusion od AMD.

Uvedení rodiny APU Fusion od AMD je naplánované na první polovinu roku 2011.

Komentáře