Analytické nástroje IBM využívá i kriminálka v Las Vegas

Společnost IBM oznámila spolupráci s policií v Las Vegas a Rochesteru. Ta se zaměří na zdokonalení vyšetřovacích postupů a sdílení informací s regionálními spolupracovníky policie.

Analytické nástroje IBM využívá i kriminálka v Las Vegas


Policejní oddělení v Rochesteru využívá analytický software IBM InfoSphere Identity Insight ke sběru, sdílení a získávání informací z kritických dat. Projekt policejního oddělení v Rochesteru dokazuje, že nové technologie mají obrovský potenciál spravovat velká množství různorodých údajů a přispět tak k rozvoji konceptu tzv. chytřejších měst.

Řešení i2, které využívá již více než 3 000 policejních orgánů po celých Spojených státech, dle vyjádření IBM umožňuje pracovníkům policie v Las Vegas urychlit vyšetřovací procesy. Analytický nástroj  pomáhá odhalovat na první pohled méně zřejmé spojitosti na základě shromažďování a rozboru dat jednotlivých poboček. Ta byla doposud roztroušena ve čtyřech samostatných databázích.

Analytické nástroje IBM využívá ve Spojených státech už policie v celé řadě měst včetně New Yorku, Los Angeles nebo Memphisu. Podle předběžné zprávy o trestné činnosti, kterou v prosinci minulého roku zveřejnila FBI, zločinnost v prvních šesti měsících roku 2011 poklesla v porovnání se stejným obdobím v roce 2010. Násilné zločiny zaznamenaly pokles o 6,4 %, počet případů žhářství se snížil o 8,6 % a u krádeží motorových vozidel došlo ke snížení o 5 %. Dá se předpokládat, že k tomuto snížení přispělo také stále častější využití informačních technologií.

Ilustrační video o praktickém využití řešení i2 na YouTube.


Úvodní foto: © Beboy - Fotolia.com
Komentáře