Analytics Challenge otestuje analytické dovednosti studentů

Společnost Optimics ve spolupráci s Avast Software vyhlásila 15. října 2012 soutěž Analytics Challenge, která je zaměřena na analýzu dat a predikci trendů vývoje.

Analytics Challenge otestuje analytické dovednosti studentů


Soutěž je určena studentům či čerstvým absolventům českých vysokých škol a pro vítěze jsou připraveny finanční odměny v celkové výši 100 000 Kč. Analytics Challenge je typem soutěže, který je známý zejména ze západních zemí. Soutěžící si v jejím průběhu vyzkouší praktickou predikci vývoje určitého trendu na reálných, pouze anonymizovaných datech přímo z byznysu. To je v Česku zatím novinkou a soutěžícím to umožní ozkoušet si řešení reálných úkolů z praxe.

Soutěž Analytics Challenge má také oficiální podporu významných vysokých škol v ČR, jako jsou Fakulta informačních technologií ČVUT, Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT či Matematicko-fyzikální fakulta UK.

„Podobné soutěže jsou dnes již velice populární v USA. Firmy, které poskytnou svoje data do soutěže, mají možnost formou crowdsourcingu vyřešit reálný analytický problém a zároveň identifikovat v soutěži potenciální talentované zaměstnance,“ říká Jiří Brázda, spoluzakladatel společnosti Optimics a jeden ze členů poroty Analytics Challenge.

Uzávěrka soutěže je 30. listopadu 2012. Detailní informace o soutěži a registrační formulář najdete na adrese www.optimics.cz/challenge.
Úvodní foto: © S.John - Fotolia.com
Komentáře