Anketa IT distributor roku 2009 a IT VAD roku 2009 odstartovala

Redakce projektu ChannelWorld a vydavatelství IDG Czech odstartovaly 3. ročník ankety o průzkumu trhu IT distributor a IT VAD roku 2009.

Anketa IT distributor roku 2009 a IT VAD roku 2009 odstartovala


Hlasování začalo na stránkách www.distributorroku.cz 10. 10. 2009 a bude trvat až do 31. 1. 2010. Během tohoto období mohou hlasovat pro své distributory informačních technologií čeští a slovenští reselleři a dodavatelé ICT produktů a služeb. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v únoru 2010.

Na speciálních stránkách www.distributorroku.cz hlasující odpovídají na 5 otázek v kategorii IT distributor roku 2009 a na 4 otázky v kategorii IT VAD roku 2009, prostřednictvím kterých hodnotí kvalitu služeb a oblíbenost svých distributorů. Účastníci ankety budou zařazeni do slosování o věcné ceny věnované partnery akce a v roce 2010 získají tištěné speciály ChannelWorldu zdarma.

"ChannelWorld se stal během svého prvního roku působení největším projektem pro resellery v České a Slovenské republice z hlediska počtu čtenářů tištěného speciálu ChannelWorld a online webu s distribučním zpravodajstvím www.ChannelWorld.cz. Jsme proto velmi šťastní, že se nám podařilo odkoupit obchodní značku ankety IT distributor roku a uspořádat již třetí ročník této populární soutěže, která zároveň prodejcům a výrobcům slouží jako průzkum českého a slovenského distribučního trhu,“ říká k začátku hlasování Jana Pelikánová, výkonná ředitelka vydavatelství IDG Czech.

V prvním ročníku (2006) ankety zvítězila společnost AT Computers. V roce 2007 byla IT distributorem roku zvolena firma SWS. Poprvé se hlasovalo také pro IT VAD roku s přidanou hodnotou. Zvítězil Azlan (divize Tech Data Distribution). V prvním ročníku hlasovalo 627 prodejců (588 firem). V dalším roce už 1907 (1780 firem). První dva ročníky ankety proběhly pod hlavičkou již zaniklého časopisu Computer Business.

Komentáře