Anonymous podpořilo hnutí Okupujte, české parlamentní strany dočasně odstavily své weby

Česká odnož hackerské skupiny Anonymous vyplnila svou páteční hrozbu a zaútočila na weby českých politických stran, z nichž některé své webové prezentace následně odstavily. Nyní jsou již všechny weby parlamentních stran opět v provozu.

Anonymous podpořilo hnutí Okupujte, české parlamentní strany dočasně odstavily své weby


Útok na weby dolní komory parlamentu byl podniknut dnes dopoledne v 11:00 v rámci operace Zánik, jež si vzala za cíl v České republice podpořit hnutí Okupujte (Occupy) proti ekonomické a sociální nerovnosti.

„Je nám všem již jasné, že naši volení zástupci jsou nekompetentní, morálně zkažení, zkorumpovaní a nemají nejmenší zájem na tom, aby se náš systém mohl suverénně reformovat a vyvíjet bez korporátního a lobbystického stylu. Poslanci nejsou čestnými a zodpovědnými lidmi,“ hlásá česká odnož Anonymous ve videu nazvaném Operace Zánik.

Do patnácti minut po zahájení operace byly pod tíhou masivního DoS (Denial of Service) útoku příslušnými správci odstaveny weby TOP 09, ODS, ČSSD a KSČM. Webové prezentace Věcí veřejných a strany NS-LEV 21 zůstaly běžet. Aktuálně jsou všechny weby dotčených stran v provozu.

Protestanti nespokojení se současnou politickou situací se nechali inspirovat americkým hnutím Occupy Wall Street a po pochodu z Václavského náměstí dnes začali stanovat na pražském Klárově. Zasadit se chtějí o okamžitou demisi vlády a zastavení reforem.


Úvodní foto: Fotolia © ktsdesign
Komentáře