Aplikace od IBM pro tablety mají zajistit bezpečnou komunikaci přes sociální sítě

Společnost IBM představila osm nových aplikací pro mobilní zařízení ke skupinové spolupráci a užívání podnikových sociálních sítí

Aplikace od IBM pro tablety mají zajistit bezpečnou komunikaci přes sociální sítě


Společnost IBM představila osm nových aplikací pro mobilní zařízení ke skupinové spolupráci a užívání podnikových sociálních sítí. Nový software podle tiskového vyjádřeníi IBM nabízí uživatelům tabletů bezpečná řešení pro komunikaci na podnikových sociálních sítích, spolupráci v reálném čase a možnost účastnit se například konferenčních hovorů, což bylo dosud dostupné pouze přes firemní počítače.

Nové aplikace jsou k dispozici pro širokou paletu tabletů, iPad nevyjímaje. Software umožňuje zaměstnancům spolupracovat, sdílet údaje či obrázky a pořádat mobilní online schůzky. IBM nyní nabízí následující řešení s cílem pokrýt poptávku rychle rostoucího počtu pracovníků, kteří využívají mobilní zařízení na různých platformách, a vývojářů, jež jim poskytují podporu:

•    Přístup na podnikové sociální sítě přes iPad: ke stažení z obchodu App store společnosti Apple zdarma pro stávající uživatele IBM Connections. Aplikace se vyznačuje mimo jiné novým rozhraním uzpůsobeným pro použití na tabletech, jež nabízí možnosti úpravy dokumentů.

•    Online schůzky: Uživatelé LotusLive Meeting si mohou na zařízeních Android, BlackBerry, iPad, či iPhone zobrazovat sdílené prezentace, bavit se s účastníky schůzek a virtuálně se hlásit o slovo prostřednictvím svých tabletů či jiných mobilních zařízení. Uživatelé softwaru IBM Sametime navíc mohou ze svých iPadů či tabletů s Androidem vést, účastnit se a řídit webové schůzky.

•    Instant messaging: Nové mobilní aplikace pro iPad a Android umožňují uživatelům IBM Sametime okamžitě reagovat na bezodkladné úkoly a problémy díky instant messaging řešení pro komunikaci ve dvojici nebo ve skupině, upozorněním na pozadí a schopnosti odesílat fotografie přes chat.

•   Přístup k podnikovým dokumentům: IBM Lotus Symphony Viewer, nyní v nabídce obchodů s aplikacemi, umožňuje uživatelům iPadů, iPhonů a Androidů prohlížet si jakékoli ODF dokumenty, tabulky a prezentace.

•    Nižší náklady na volání: IBM řešení Sametime Unified Telephony umožňuje zavolat z tabletů uživatelům na jakýkoli telefon prostřednictvím správy směrování hovorů a volby zařízení či zobrazovat jednotné číslo u kontaktu volaného.

•    Snazší přístup k e-mailu a kalendáři: IBM Lotus Notes Traveler nyní umožňuje uživatelům e-mailu IBM přidávat widgety na svou domovskou stránku Androidu, poskytuje přístup k e-mailům a kalendáři a umožňuje uživatelům volat kontaktům zaznamenaným v kalendáři.

Společnost IBM navíc pomáhá vývojářům rychleji vytvářet nové mobilní aplikace:

•    Nástroje pro tvorbu aplikací: na stránkách developerWorks IBM představila své řešení Mobile Technology Preview. Software je uzpůsoben pro mobilní operační systém Android a slouží jako platforma pro společnosti začínající s vývojem mobilních aplikací. Tyto nástroje jsou ke stažení s cílem podporovat inovaci a prozkoumat nástroje potřebné pro tvorbu mobilních aplikací, které bude možno rozšířovat a integrovat do podnikové infrastruktury.

•    Nástroj pro surfování: Nové softwarové řešení IBM WebSphere Portal Mobile Experience podle vyjádření IBM pomáhá společnostem řídit obsah, vzhled a procházení internetových stránek na mobilních zařízeních. Cílem je zvýšit obchodní aktivity online, umožnit lepší zážitek z mobilního surfování na internetu a dosáhnout tak opakovaného nákupu, více doporučení, a menšího odlivu zákazníků ke konkurenci. Stávající zákazníci portálu IBM si mohou tento software stáhnout zdarma. Řešení je optimalizováno pro chytré telefony, nicméně funguje rovněž na tabletech.

Tento nový software je součástí balíku řešení společnosti IBM pro efektivní odezvu na pracovní trendy 21. století. Společnost IBM například nedávno představila novou mobilní službu „IBM Hosted Mobile Device Security Management“, jež organizacím pomáhá chránit se před ztrátou dat a dalšími nebezpečími souvisejícími s krádežemi zařízení, nepovolenými přístupy, malwarem, spywarem a škodlivými aplikacemi.

Komentáře