Aplikace pro rozpoznání řeči od společnosti Nuance nyní rozumějí i česky

Aplikace pro rozpoznání řeči od společnosti Nuance nyní rozumějí i česky


Do Česka přichází společnost Nuance Communications s aplikacemi Dragon Dictation a Dragon Search, které slouží k rozeznávání a přepisu textu v češtině prostřednictvím mobilního telefonu. Aplikace jsou k dispozici zdarma pro platformu Apple prostřednictvím App Storu (od 2. května). Podporována jsou mobilní zařízení iPhone, iPod touch a iPad.

Aplikace si již stáhly desítky milionů uživatelů po celém světě. „Jejich prostřednictvím mohou snadno a rychle diktovat textové zprávy, e-maily, aktualizovat statusy na sociálních sítích či vyhledávat hlasem na internetu. Ovládání telefonu hlasem je takto pětkrát rychlejší než psaní,“ říká Martin Veselka, regionální manažer společnosti Nuance.

 

 Trh s technologiemi pro rozpoznávání mluvené řeči rapidně roste s tím, jak se zabydlují v běžné elektronice: v telefonech, elektronických čtečkách, automobilech či navigačních systémech. Rozpoznávání řeči je masově nasazováno i v podnikové sféře: v bankách, cestovním ruchu a telekomunikacích. „Ve firemních call centrech inteligentní systémy rozeznávání řeči navigují zákazníky a vyřizují jednoduché požadavky. Lékaři je využívají pro diktování lékařských zpráv, u soudu mohou nahradit soudní zapisovatele,“ vyjmenovává Martin Veselka.

Více informací je k dispozici na www.NuanceMobileLife.com.


Úvodní foto: © lightpoet - Fotolia.com
Komentáře