Apple iCloud: známe detaily i ceny

Společnost Apple zveřejnila ceník pro svojí novou cloudovou službu pro ukládání souborů iCloud a také do ní umožnila přístup prvním vývojářům.

Apple iCloud: známe detaily i ceny


Služba iCloud byla oficiálně představena již na WWDC konferenci Applu v červnu a do komerčního provozu bude uvedena pravděpodobně během září. V současnosti je v provozu beta verze, která je přístupná jen omezeném množství vývojářů. Zbytek zájemců musí počkat až na finální start služby.

iCloud přináší možnost synchronizace dat, zejména pak dokumentů, kontaktů, položek z kalendáře a e-mailů, ovšem zdarma bude k dispozici jen v základní verzi. Narozdíl od Googlu, jehož strategií je nabízet většinu služeb bezplatně s tím, že v nich umisťuje reklamu, bude Apple účtovat poplatky od všech uživatelů, kteří budou chtít využít více než 5 GB kapacity ve službě iCloud. Dalších 10 GB tak má stát 20 dolarů na rok, 20 GB pak 40 dolarů a 100 GB 50 dolarů  na rok. Do kvóty 5 GB se údajně nebudou počítat soubory Photo Streamu, mediální soubory iTunes či elektronické knihy.

Podrobné informace přináší sesterský server ComputerWorld:

https://computerworld.cz/internet-a-komunikace/apple-odhalil-detaily-o-sluzbe-icloud-vcetne-ceniku-43649

Komentáře