Apple potvrdil, že HP končí s prodejem iPod

Společnost HP se rozhodla prodej těchto přenosných hudebních zařízení pod svoji značkou ukončit, a to z důvodu, že prodej iPodů nezapadá do její současné strategie o digitální zábavě.

Apple potvrdil, že HP končí s prodejem iPod


Partnerství mezi počítačovou společností Hewlett-Packard a Apple Computer, mimo jiné výrobcem hudebních přehrávačů iPod, končí.
Partnerskou dohodu o prodeji přehrávačů iPod (stejně tak i kompaktnějších modelů iPod mini a iPod Shuffle) s velkou pompou oznámila v lednu loňského roku dnes již bývalá šéfka HP Carla Fiorinová. Společnost se však nyní rozhodla prodej těchto přenosných hudebních zařízení pod svoji značkou ukončit, a to z důvodu, že prodej iPodů nezapadá do její současné strategie o digitální zábavě.
Společnost HP tak začne s okamžitou platností stahovat uvedené přístroje ze sítě maloobchodních distribučních partnerů (mělo by se tak stát do konce září tohoto roku).
Podle dohody však bude HP i nadále instalovat do svých počítačů a notebooků software pro poslech digitální hudby z portálu iTunes, který patří Applu. Součástí dohody je i podmínka, že do srpna příštího roku nesmí společnost Hewlett-Packard vyvíjet ani prodávat žádný podobný digitální hudební přehrávač.
HP se na celkovém prodeji iPodů podílel pouhými pěti procenty.

Komentáře