Apple připravuje letní update na OS X 10.8 Mountain Lion

Společnost Apple dnes uvolnila vývojářskou preview verzi svého připravovaného operačního systému OS X 10.8 s kódovým označením Mountain Lion (puma). Vypuštěna v celé své kráse by další dravá šelma měla být letos v létě.

Apple připravuje letní update na OS X 10.8 Mountain Lion


Nové verze desktopového operačního systému bychom se tak měli dočkat přesně rok po vydání Mac OS X 10.7 Lion. Cyklus uvolňování nových verzí se tak nápadně přibližuje mobilnímu operačnímu systému iOS, jež kalifornský výrobce updatuje jednou ročně.

A právě iOS se stejně jako v případě loňského Lionu stal notnou dávkou inspirace pro Mountain Lion, jež nabídne obdobu celé řady funkcí známé právě z této mobilní platformy. Uvolněna dnes byla také veřejná beta verze služby Messages (Zprávy), která nahrazuje iChat a umožňuje bezplatné zasílání neomezeného množství textových i multimediálních zpráv přímo z Macu na jiný Mac nebo zařízení s iOS.

OS X 10.8 Mountain Lion

Kromě Messages si Mountain Lion osvojí další iOS služby jako Reminders (Připomínky), Notes (Poznámky), Notification Center (Oznamovací centrum), integraci s Twitterem a herní sociální síť Game Center. Integrována bude také funkce AirPlay Mirroring, jež zabezpečí bezdrátový přenos videa se zvukem do televizoru prostřednictvím set-top boxu Apple TV.

Jelikož se jedná o první update přicházející po spuštění úložiště iCloud, nesmí chybět také úzké propojení s touto službou pro synchronizaci dat. Mountain Lion nabídne rovněž možnost volby druhu aplikací, které mohou uživatelé na své Macy instalovat.

V neposlední řadě by měl OS X 10.8 přinést celou várku novinek zacílenou na čínské uživatele, jejichž země pro Apple v současnosti představuje jednu z největších příležitostí růstu.


Úvodní foto: © Joshua Haviv - Fotolia.com
Komentáře