Apple se dobře prodává, brzy dožene Microsoft

Z pohledu souboje platforem již Apple dostihuje Microsoft, který se zdál být dlouhá léta neporazitelný. Ukazují to data společnosti Asymco.

Apple se dobře prodává, brzy dožene Microsoft


Apple by mohl předběhnout Windows do dvou let, tvrdí Asymco

Společnost Asymco zveřejnila zprávu, která uvádí, že pokud vezmeme v potaz všechna zařízení, která Apple prodává, jejich podíl ku produktům s Windows poklesl pod 1:2.

To ukazuje, že se obrovský náskok Microsoftu po roce 2000, kdy poměr činil 56 prodaných zařízení s Windows na jedno Apple zařízení, výrazně snižuje.

Citovaná zpráva ukazuje i výrazný růst prodeje Maců. Pokud bychom vzali v potaz pouze zařízení s OS X, tak se na jeden Mac prodá 19 zařízení s Windows. V roce 2004 tento poměr činil 1:56.

Ačkoliv prodeje PC nadále rostou, nárůst je pomalejší než u Maců,“ uvedl Horace Dediu ze společnosti Asymco odkazujíc se na změnu probíhající od rou 2004 a s ní související rozvoj mobilních počítačů.

Z pohledu blízké budoucnosti, můžeme očekávat ‚paritu‘ iOS+OS X vs. Windows během jednoho až dvou let,“ uzavírá Dediu.

Následky jsou pro Microsoft hrozivé. Smazání jakékoliv výhody platformy Windows ji udělá zranitelnější vůči přímé konkurenci… Především to bude mít psychologický efekt. Uvědomění si, že Windows již nejsou hegemonem, rozpoutá tržní síly, které nedokáže nikdo předvídat,“ dodává Dediu.

Zdroj: IDG News Service


Úvodní foto: Apple, Microsoft


Úvodní foto: Microsoft
Komentáře