Apple testuje tablet s 8“ úhlopříčkou a rozlišením 1024 x 768 pixelů

Online deník The Wall Street Journal dnes s odvoláním na zdroje obeznámené se situací přinesl zprávu, že společnost Apple spolupracuje s asijskými dodavateli komponent na testování nového tabletu s menší obrazovkou.

Apple testuje tablet s 8“ úhlopříčkou a rozlišením 1024 x 768 pixelů


Představitelé některých dodavatelů společnosti Apple, kteří si pochopitelně nepřáli být jmenováni, se nechali slyšet, že jim kalifornský výrobce předvedl návrhy přibližně osmipalcové obrazovky nového zařízení s tím, že pro ni hledá vhodné dodavatele.

Jeden ze zdrojů pak uvedl, že by menší tablet měl disponovat obdobným rozlišením jako současně prodávaný iPad 2, tedy 1 024 x 768 obrazových bodů. Na dodání testovacích panelů pak podle zdroje společnost Apple spolupracuje s tchaj-wanským výrobcem AU Optronics a společností LG Display z Jižní Koreje.

Náš trh, náš pán

Poptávka po 5,3“ zařízení Samsung Galaxy Note, které je považováno za ojedinělého křížence smartphonu a tabletu, nebo 7“ tabletu Amazon Kindle dle Diany Wu, analytičky společnosti Capital Securities, jasně dokazuje, že „uživatelé chtějí tablet menší než existující 9,7palcový iPad“.

Menší verze iPadu by tak rozšířila portfolio společnosti Apple a přitvrdila v silném konkurenčním boji s ostatními výrobci, který by se dle našeho názoru měl vrátit ze soudních síní zpátky na trh.

iPad 3 za dveřmi

Aktuálně nejblíže se však nacházíme od představení iPadu 3, které by se mělo odehrát již začátkem března. Hlavním tahákem třetí generace populárního tabletu by mělo být zejména vyšší rozlišení 2 048 x 1 536 obrazových bodů, dále pak inovovaný fotoaparát a lepší výdrž při provozu na baterii.


Úvodní foto: © violetkaipa - Fotolia.com
Komentáře