Apple vydává novou verzi Final Cut

Společnost Apple oznámila novou verzi softwaru Final Cut Studio, která nabízí více než 100 nových funkcí a nové verze aplikací Final Cut Pro, Motion, Soundtrack Pro, Color a Compressor.

Apple vydává novou verzi Final Cut


Final Cut Studio obsahuje Final Cut Pro 7, který rozšiřuje rodinu ProRes kodeků od Apple, dále Easy Export, díky němuž je možný výstup do mnoha různých formátů pomocí jednoho kroku, a také podporu iChat Theater pro spolupráci v reálném čase. Motion 4 zahrnuje vyspělé nástroje jako například 3D stíny, zrcadlení a úpravu hloubky ostrosti pro úžasnou filmovou grafiku a vizuální efekty, a Soundtrack Pro 3 nabízí nové vícestopové audio nástroje pro zjednodušenou postprodukci zvuku. Color 1.5 zahrnuje lepší integraci Final Cut Pro a podporu pro plné barevné rozlišení a Compressor 3.5 přidává nové funkce, které zjednodušují nastavení a úpravu souborů pro export. Nové Final Cut Studio bude stát asi 26500 Kč a je tak levnější než předchozí vydání. Je také k dispozici ve formě upgrade za pouhých 8000 Kč.

Final Cut Studio bude k dispozici v síti autorizovaných prodejců Apple za doporučenou maloobchodní cenu 26500 Kč a stávající uživatelé Final Cut Studio a Final Cut Pro mohou získat upgrade za doporučenou maloobchodní cenu 8000 Kč. Úplné systémové požadavky a více informací o Final Cut Studio můžete nalézt na stránce www.apple.com/finalcutstudio. Final Cut Server 1.5 bude k dispozici u autorizovaných prodejců Apple za doporučenou maloobchodní cenu 27500 Kč spolu s neomezenou licencí pro klienty. Stávající uživatelé Final Cut Server mohou získat upgrade za doporučenou maloobchodní cenu 8000 Kč. Úplné systémové požadavky a více informací o Final Cut Server můžete nalézt na stránce www.apple.com/finalcutserver.

 

Komentáře